Keď človek – Puškvorec miluje, miluje bezvýhradne

Vášeň a snaha o dokonalosť charakterizuje ľudí narodených v znamení zverokruhu – Škorpion. Podľa horoskopu liečivých rastlín znamenie Puškvorec od 24.10. – 22.11. ovplyvňuje pohlavné a vylučovacie ústrojenstvo. Puškvorec je prírodná žuvačka, ktorá zmierňuje bolesti zubov. Chuťovo pripomína zázvor, v Oriente ho používajú ako afrodiziakum.

Vášnivý bojovník puškvorec, zvedavá medovka, večne snívajúci skorocel, chladná nádhera čakanky… to všetko sú spoločné znaky astrologického spektra ľudských charakterov. To, čo vyžaruje z rastlín i z ľudí, svedčí o ich vzájomnej podobnosti.

Puškvorec je rastlina z močiara a aj ľudia, ktorí sa narodili v znamení Puškvorca, sú hlboko zakorenení a dôkladní. Tak ako močiar, aj takýchto ľudí ťažko prehliadnuť. Taja v sebe búrlivé sily a vášne, sú schopní hlbokých citových zážitkov. Sú dosť tajuplní. Opovrhujú priemernosťou. Pre nich platí heslo: „Buď – alebo!“

Človek – puškvorec je bojovník. Často stojí sám proti celému okoliu a vyžíva sa v prekonávaní odporu. Rovnako vášnivo vie bojovať aj proti vlastným slabostiam a nedostatkom. Chcel by byť dokonalý. Napriek tomu, že je nezištný a vždy je pripravený priniesť aj obete, je aj typom uchvatiteľa a žiarlivca.

Silné osobné vyžarovanie, ktorým priam magicky priťahuje iných

V očiach človeka – Puškvorec stojí láska blízko nenávisti. Stoja bok po boku. Keď miluje, miluje bezvýhradne a vášnivo. No beda tomu, kto ho urazí! Má dar dokonale prehliadnuť iných ľudí a vie celkom presne, ako ich zasiahnuť na najcitlivejšom mieste. Keď sa cíti dotknutý, vykonáva svoju pomstu síce jemne, ale dôkladne.

S rovnakou intenzitou je ochotný zastať sa svojich priateľov a ľudí, ktorých má rád. Iba ťažko nájsť vernejšieho a lojálnejšieho priateľa. Treba mať však na pamäti, najmä v láske. Ide o človeka totálneho, ktorí prejavuje až vášnivý záujem o ducha, city a idey iných.

Puškvorec obyčajný – koreň, je univerzálnym liečivom v oblasti tráviaceho ústrojenstva. Pomáha pri hnačke, podporuje trávenie…

Puškvorec chuťovo pripomína zázvor, odtiaľ pochádza aj jeden z jeho mnohých ľudových názvov „Deutche Ingwer“ nemecký zázvor. Jeho biologicky aktíve látky priaznivo vplývajú na činnosť žalúdka a čriev.

V krajinách Orientu je puškvorec známy ako afrodiziakum. Dá sa to vysvetliť tým, že urýchľuje látkovú premenu, odvádza usadeniny vyvolávajúce únavu, urýchľuje krvný obeh, pôsobí teda povzbudzujúco.

Sušené lístky puškvorca možno žuť. Spevňujú ďasná, zmierňujú bolesti zubov a podporujú tvorbu slín. Údajne pomáha fajčiarom, ktorí sa odhodlajú skončiť s týmto zlozvykom. Korienky dávali žuť aj malým deťom, aby sa im ľahšie prerezali prvé zúbky.

Macerát na bolesti žalúdka a čriev

Puškvorcový čaj: Pripravuje sa na studeno. Čajovú lyžičku korienkov puškvorca zalejete štvrť litrom vody. Počas noci necháte vylúhovať. Nasledujúce ráno ho mierne zohrejete a precedíte. Odporúčané dávkovanie starých bylinkárok: denne dve až tri šálky.

Zohrejte, očistite a potom pokrájajte puškvorec, je to jeden z najlepších korienkov na žalúdok, zvyšuje chuť do jedla, podporuje trávenie, pomáha aj proti nepríjemným vetrom, uvoľňuje zápchy pečene a sleziny, urýchľuje menštruáciu a sfarbuje bledé líca dievčat. (Stará kniha byliniek)

Na povzbudenie činnosti pohlavných orgánov mužom odporúčam čaje a tinktúry z Kotvičníka a ženám z Alchemilky.

ŽENSKÝ – BIO čaj z ručného zberu v Podskalí v CHKO Strážovské Vrchy sa podáva ako univerzálny čaj pri najrôznejších ženských ťažkostiach. Pijete po dúškoch 3 krát denne. Zloženie: alchemilka žltozelená, nechtík lekársky, šalvia lekárska.

Kotvičník – tinktúra z rastlín je prírodný podporný prípravok. Pomáha k zachovaniu normálnych funkcií pohlavných buniek, pohlavných orgánov a k zachovaniu fyzických síl najmä u mužov. Podporuje močové a pohlavné ústrojenstvo, napomáha k dozrievaniu pohlavných buniek a k lepšej erekcii, podporuje svalový rast a odstraňuje únavu, posilňuje imunitu.

Autor: Vlad F
Zdroj: Ilona Bergenová a Manoù Witko – Astrológia múdrych bylinkárok; Jednoduchý život.sk;