Človek Medovka, nepokojná bytosť ochotná vždy pomôcť

Šľachetné srdce, ktoré miluje dobrodružstvo a neznáša nudu charakterizuje ľudí v znamení zverokruhu – Vodnár. Podľa horoskopu liečivých rastlín znamenie Medovka od 21.1. – 19.2. ovplyvňuje krvný obeh, krv a holennú kosť. Sila medovky je v posilňovaní nervov, a srdca.

Veselá spoločenská medovka chce zmeniť svet, večne nespokojný podbeľ, plachý a zdržanlivý rumanček… to všetko sú spoločné znaky astrologického spektra ľudských charakterov. To, čo vyžaruje z rastlín i z ľudí, svedčí o ich vzájomnej podobnosti.

Ľudia narodení v znamení Medovky sú nepokojné bytosti. Možno ich nájsť tam kde je veľa ľudí. Ustavične vyhľadávajú a spoznávajú nových zaujímavých ľudí. Ak však niekto potrebuje pomoc, človek – medovka je okamžite na mieste.

Chce zlepšiť svet a pritom nebojuje len za ideály, ale aj za iných ľudí. Nekonvenčným spôsobom je  vždy otvorený voči všetkému, prejavuje všestranný záujem  o svet a duchovne rastie. Najmä v mladom veku v láske je prelietavý, rýchlo vzplanie ale iba na nakrátko. Dobrodruh čo neznáša nudu. Častokrát zmysel pre slobodu ho privádza k profesionálnemu športu alebo k práci novinára.

Je veľmi originálny a vynachádzavý. Často možno počuť jeho úprimný hlasný smiech. Vie prijímať život s humorom. Jeho láska k zvláštnemu, nezvyčajnému sa často prejavuje v obliekaní alebo zariadení bytu. Pritom nemožno tvrdiť, že materiálne veci sú preňho menej dôležité ako zaujímavý život. Ich neobyčajné metódy, stále hľadajú nové cesty v alternatívnych oblastiach života.

Medovka – tinktúra z rastlín prispieva k zachovaniu zdravých psychických funkcií a k dobrému tráveniu…

Svätá Hildegarda o medovke napísala, že povzbudzuje k smiechu, lebo rozochvieva ľudské srdce radosťou. V starých kláštoroch, ale aj v roľníckych záhradách bývala medovka oddávna dôležitou bylinou. Liečivá sila medovky je v posilňovaní nervov, srdca, ale aj žalúdku.

Všetky prípravky z medovky majú utišujúce účinky na nervový systém, zmierňujú bolesti a kŕče. Pôsobia proti nespavosti, menštruačným bolestiam, nevoľnosti, sú vhodné pri nervových poruchách. Medovkový čaj sa používa aj na umývanie pleti ako skrášľovací prostriedok.

Kto chce mať v noci príjemné sny, nech si večer zaje medovky. (Nemecké ľudové príslovie)

Na podporu funkcie kĺbov a kolien vám odporúčam  Nutričný bylinný džem ASTHIPRASH – kosti a kĺby.

Autor: Vlad F
Zdroj: Jednoduchý život.sk, Ilona Bergenová a Manoù Witko – Astrológia múdrych bylinkárok