Ak treba je vždy poruke – človek narodený v znamení zverokruhu Ryby. Podľa horoskopu liečivých rastlín znamenie Skorocel od 20.2. – 20.3. ovplyvňuje nohy a lymfatický systém. Skorocel je prírodná prvá pomoc, ktorá čaká pri cestách. Rastie všade, stojí na stráži pripravený pomôcť.
Večne snívajúci skorocel, bezstarostná úprimnosť žihľavy, neskrotná energia púpavy, tichá citlivosť rumančeka… to všetko sú spoločné znaky astrologického spektra ľudských charakterov. To, čo vyžaruje z rastlín i z ľudí, svedčí o ich vzájomnej podobnosti…
Ľudia narodení v znamení Skorocelu často hľadia na okolitý svet zasnenými očami. Sú veľmi súcitní, vždy a všade ochotní pomôcť iným. Vrodený idealizmus im pomáha bezvýhradne prijať každého, koho si obľúbili. Veľmi často si vytvoria vysnívaný obraz obľúbenej osoby. Potom sa čudujú, keď zistia, že dlhé roky uctievaný obraz sa nekryje s dotyčnou osobou, pretože tá je v skutočnosti celkom iná.
Sú ľahko ovplyvniteľní. Vedia nasať z okolia energiu, ale v negatívnom zmysle im to môže spôsobiť pesimistickú náladu až depresiu. Vďaka večnému snívaniu sú plní inšpirácie a kreativity, ktorá im pomáha v štúdiu i v práci. Vyznačujú sa veľkou vnútornou silou. Ak plávajú proti prúdu, často ich vidno v riadiacich pozíciách.
Človek – skorocel je idealista, stavia si vzdušné zámky, je naozaj hodný lásky, no môže to byť preňho osudné. Je veľmi citlivý a radšej sníva, ako koná. Dáva sa unášať, životu sa skôr iba prizerá, než aby ho vzal do vlastných rúk. Táto vlastnosť je jeho slabosťou. Súcit ho nabáda pomáhať iným, vie sa za nich doslova obetovať bez ohľadu na to, či si to zaslúžia.
Mal by si dávať pozor, aby nezablúdil
Je náchylný na stratu kontroly v istých dôležitých veciach, môže sa to týkať napríklad požívania drog. Preto je preňho mimoriadne dôležité vypestovať si zdravý cit pre realitu. Vnímavý človek – skorocel má umelecké vlohy a lahodí mu vyžívať sa v tejto oblasti.
Často sa zaujíma o okultné vedy a aj jeho osobnosť je zahalená tajomstvom. Herecké schopnosti sú silnou stránkou a ani výtvarné, hudobné alebo spisovateľské umenie mu nie je cudzie. Láka ho dobrodružstvo a ďaleké krajiny. Žije intenzívny citový život a viac-menej intuitívne. Snívajte s ním a otvorí vám dvere do sveta plného záhad a odomkne svoje krehké srdce.
„Dobrotivý Pánboh rozosial skorocel na všetky cesty, lúky a medze, aby sme ho mali pri ruke, lebo je to nesporne prvá a najlepšia zo všetkých liečivých bylín“ napísal Johann Künzle, prezývaný aj bylinkársky farár. Skorocel sa už oddávna používa na liečenie a posilnenie nôh. Podľa starého ľudového liečiteľstva lístok skorocelu vložený do topánok osvieži unavené nohy.
Skorocel stojí pri cestách na stráži a čaká ako prírodná prvá pomoc. Pri zraneniach alebo bodnutiach hmyzom účinne pomáhajú rozdrvené listy skorocelu. Treba nimi potrieť zasiahnuté boľavé miesto. Skorocelový čaj je účinný prostriedok proti bronchitíde, astme, zápalu pľúc i proti kašľu.
Slávny Paracelsus odporúčal:
„Ak niekto veľa chodí a vyrazia mu na nohe pľuzgiere, nech osolí skorocel a nechá ho celú noc posolený. Keď ráno vloží osolený skorocel do obuvi, pomôže mu zahnať bolesti.“
Na podporu funkcie lymfatického systému vám odporúčam Tinktúru zo zmesi z pupeňov – Žily a lymfa
Špeciálna bylinná zmes z pupeňov rastlín, ktorá priaznivo ovplyvňuje stav žilného a lymfatického aparátu. Znižuje výskyt kŕčových žíl, opuchov, zápalov žíl, Bércových vredov a praskajúcich žiliek…
Zdroj: JednoduchýŽivot.sk, Ilona Bergenová a Manoù Witko – Astrológia múdrych bylinkárok