Prekyslený organizmus a detoxikácia

Keď naše telo nepotrebuje pomoc s odstraňovaním toxínov, má vôbec význam riešiť prekyslenie organizmu? Hovorí sa, že „čo ťa nezabije, to ťa posilní“. Ak si prečistíte pečeň a obličky, posilníte celé telo.  

Serafín je česká firma  fungujúca už od roku 2004. Nechali sa inšpirovať poslaním anjelov serafínov. Produkty vyrábajú z čerstvých bylín, ktoré si sami zbierajú alebo pestujú v ekologicky čistých priestoroch. Sortiment firmy Serafín je široký.

Ponúkajú aj prípravky na odkyslenie organizmu. Konkrétne tablety proti prekysleniu, sypaný čaj  pre odkyslenie organizmu a čajový koncentrát prekyslenie.

Čo odporúča Serafín na prekyslený organizmus?

Pre odkyslenie organizmu si môžeme pomôcť výživovými doplnkami, stravou alebo očistou orgánov. Je potrebné prečistiť hlavne črevá, žalúdok, pečeň a žlčník. Mali by sme jesť menej živočíšnych tukov a jednoduchších sacharidov.

Mieru prekyslenia určíme za pomoci indikačného papierika, moč s pH medzi 6,5 a 7,5 je v norme. Za zlý považujeme moč s hodnotou pH nižšou ako 6,5. Ak máme prekyslený organizmus je vhodné vynechať zo stravy bielu múku a cukor. Základ stravy by mali tvoriť zásadotvorné potraviny ako zemiaky a zelenina.

Je vhodné začať hladovkou a pokračovať zásadotvornými polievkami. Veľmi vhodný je aj pohyb, znižuje hmotnosť, cukor v krvi a odbúrava kyseliny z tela. Dôležitý je pitný režim. Za pomoci tekutín sa vyplavujú z tela nebezpečné toxíny.

Čo hovorí o detoxe  Lovec šarlatánov?

„Detox a to, čo sa o ňom na internete často píše, je nezmysel vychádzajúci z nepochopenia mechanizmov ľudského tela. Prostredníctvom nich dokáže odstraňovať cudzorodé chemické zlúčeniny, vrátane rôznych toxických látok, ktoré sa do tela môžu dostať napríklad spolu s potravou, ale aj vlastné odpadové produkty nášho metabolizmu.

Hlavnými orgánmi detoxikácie sú pečeň a obličky. Tieto mechanizmy pracujú samostatne a nie je možné ich zvonku stimulovať alebo nahradiť výživovým doplnkom či diétou. Za normálnych okolností si naše telo s odstraňovaním toxínov denne poradí samé a žiadnu pomoc nepotrebuje.“ Povedal Lovec šarlatánov,  Mudr. Maroš Rudnay.

Je na každom z nás ako sa k tejto téme postaví. V každom prípade sme radi, že naše telo si samo dokáže s toxínmi poradiť. 🙂