Prekyslený organizmus a detoxikácia

Keď naše telo nepotrebuje pomoc s odstraňovaním toxínov, má vôbec význam riešiť prekyslenie organizmu? Hovorí sa, že „čo ťa nezabije, to ťa posilní“. Ak si prečistíte pečeň a obličky, posilníte celé telo.  

Serafín je česká firma  fungujúca už od roku 2004. Nechali sa inšpirovať poslaním anjelov serafínov. Produkty vyrábajú z čerstvých bylín, ktoré si sami zbierajú alebo pestujú v ekologicky čistých priestoroch. Sortiment firmy Serafín je široký.

Ponúkajú aj prípravky na odkyslenie organizmu. Konkrétne tablety proti prekysleniu, sypaný čaj  pre odkyslenie organizmu a čajový koncentrát prekyslenie.

Čo odporúča Serafín na prekyslený organizmus?

Pre odkyslenie organizmu si môžeme pomôcť výživovými doplnkami, stravou alebo očistou orgánov. Je potrebné prečistiť hlavne črevá, žalúdok, pečeňžlčník. Mali by sme jesť menej živočíšnych tukov a jednoduchších sacharidov.

Mieru prekyslenia určíme za pomoci indikačného papierika, moč s pH medzi 6,5 a 7,5 je v norme. Za zlý považujeme moč s hodnotou pH nižšou ako 6,5. Ak máme prekyslený organizmus je vhodné vynechať zo stravy bielu múku a cukor. Základ stravy by mali tvoriť zásadotvorné potraviny ako zemiaky a zelenina.

Je vhodné začať hladovkou a pokračovať zásadotvornými polievkami. Veľmi vhodný je aj pohyb, znižuje hmotnosť, cukor v krvi a odbúrava kyseliny z tela. Dôležitý je pitný režim. Za pomoci tekutín sa vyplavujú z tela nebezpečné toxíny.

Čo hovorí o detoxe  Lovec šarlatánov?

„Detox a to, čo sa o ňom na internete často píše, je nezmysel vychádzajúci z nepochopenia mechanizmov ľudského tela. Prostredníctvom nich dokáže odstraňovať cudzorodé chemické zlúčeniny, vrátane rôznych toxických látok, ktoré sa do tela môžu dostať napríklad spolu s potravou, ale aj vlastné odpadové produkty nášho metabolizmu.

Hlavnými orgánmi detoxikácie sú pečeň a obličky. Tieto mechanizmy pracujú samostatne a nie je možné ich zvonku stimulovať alebo nahradiť výživovým doplnkom či diétou. Za normálnych okolností si naše telo s odstraňovaním toxínov denne poradí samé a žiadnu pomoc nepotrebuje.“ Povedal Lovec šarlatánov,  Mudr. Maroš Rudnay.

Je na každom z nás ako sa k tejto téme postaví. V každom prípade som rád, že naše telo si samo dokáže s toxínmi poradiť. 🙂

Vlad F