Darčeky pre ľudí, ktorých máte radi

Chcete vystúpiť z davu a darovať oslávencovi jedinečnosť, úprimnosť a kúzlo? Ak sa niekoho dotknete s láskou, vzbudíte lásku. Neviem lepšie opísať kúzlo, ktoré vychádza z ručne vyrobených predmetov. Predstavujem vám hitparádu najpredávanejších darčekov v roku 2018 v e-shope Jednoduchý Život.

Každý umelec má vlastný originálny štýl. Do výrobkov vkladá kúsok svojej duše. Žiadna pásová výroba, žiadne priemyselné produkty veľkovýroby. Jednoducho iba fantázia, kreativita a krásna práca slovenských rúk.

TOP 10 NAJPREDÁVANEJŠÍCH DARČEKOV

1. SIBYLINE KAMENE

Čierny kameň Thummim (Obsidián – apačove slzy) znamená „ÁNO“, biely (Krištáľ) Urim „NIE“, po vyrieknutí otázky z vrecka vyberieme jeden z kameňov, ktorý nám takto napovie ako sa máme rozhodnúť. Myšlienka rozhodovania za pomoci týchto kameňov má korene už v staroveku, pri sporoch o budúcnosti kráľov a národov. Boli používané aj na súdoch, kde znamenal urim „neprepustiť“ a thummim „prepustiť“.

V ôsmom storočí pred Kr. sa s týmito kameňmi určovali hranice území. Používať ich mohli len králi či generáli a otázky mohli klásť len týkajúce sa všeobecného blaha ľudu. Originálne autorské dielo od Vlada F. Na Slovensku vyrába Goa Art. Ručne maľovala Zdenka Tuková. Design: © Milian Ridly & Vlad F

2. SRDCE S POSOLSTVOM

Posolstvo pre oslávenca je ukryté v srdci. Ručná práca – originálne autorské dielo z pálenej hrnčiarskej hliny s reliéfovým vzorom od nevidiacej keramikárky a hrnčiarky Soni Zeliskovej z Dubnice nad Váhom.

3. ZVONČEK ŠŤASTIA S NEKONEČNÝM UZLOM

Nekonečný uzol symbolizuje dlhovekosť, večnosť a šťastnú životnú cestu. Prináša pokoj, zjednocuje, harmonizuje a chráni pred zlom. Nekonečný uzol je upletený z jednej šnúrky červenej farby, ktorá prináša šťastie a prosperitu.

Zvonček šťastia sa používa na privítanie hostí do domu alebo pracovných priestorov, napríklad do Vašej kancelárie či obchodu. Každý, kto vstúpi prinesie šťastie a radosť. Zvonček je vhodné umiestniť do vstupných priestorov alebo zavesiť na vchodové dvere. Na Slovensku vyrába Goa Art – ručná práca. Design: © Milian Ridly & Vlad F

4. HRNČEK KLASIK – LIPTOVSKÁ KERAMIKA

Ak sa niekoho dotknete s láskou, vzbudíte lásku. Nevieme lepšie opísať kúzlo, ktoré vychádza z ručne vyrobených predmetov. Handmade – ručná práca od Vladimíra Greška z Bobrovca. Praktické umelecké dielo odolné proti nárazu, poškriabaniu i mrazu.

Ak hľadáte skoro nerozbitnú keramiku, potom výrobky z kameniny sú tou správnou voľbou. Aj po dlhodobom používaní vypadajú ako nové. Vynikajúce úžitkové vlastnosti majú vďaka vysokej teplote výpalu.

5. LAPIS LAZULI – NÁRAMOK SEKANÝ

Lazurit alebo tiež Lapis Lazuli symbolizuje vnútornú hĺbku, prebúdza lásku, vnímavosť, prehlbuje vnútorný zrak, dodáva pocit istoty a bezpečia, je to kameň priateľstva.

6. JIN – JANG

Talizman je známy symbol života, ktorý existuje vďaka rovnováhe protikladov. Jin-jang – čínsky symbol filozofie taoizmu. Symbol stálej existencie a harmónie v celom kozme existujúci vďaka rovnováhe medzi protichodnými prvkami jin a jang.

Jang – biely, mužský znak, aktívny, deň, symbol neba, z ktorého prišiel život. Oplodňujúca sila, dominancia, aktivita. Jin – čierny, ženský znak, pasívny, noc, symbol zeme – matky, z ktorej vyrastá život. Rodiaca sila a poddanosť. Na Slovensku vyrába Goa Art – ručná práca. Design: © Milian Ridly & Vlad F

7. KRESŤANSKÝ SYMBOL VIERY, NÁDEJE A LÁSKY

Talizman prináša lásku a nádej. Vonkajší kruh vyjadruje svätožiaru silnej viery a pravdy – atribút Krista a Márie.

Kruh svetelných lúčov symbolizuje božské svetlo, ktoré dáva nádej, prináša osvietenie. Ukazuje cestu a vedie cez prekážky (lano hviezd) do raja. Srdce, symbol božskej lásky k ľuďom. Prebúdza v ľudských srdciach lásku ku všetkému stvorenému.

8. KAMENE  ZVEROKRUHU

Každé znamenie zverokruhu znázorňuje jedinečnú a nenahraditeľnú súčasť vesmírnej energie, ktorá odráža najdôležitejšie vlastnosti, záľuby a životné skúsenosti ľudí narodených pod vplyvom určitého znamenia.

Priradenie kameňov k znameniam zverokruhu nájdete v mnohých prameňoch. Laik môže byť často zmätený množstvom priradení, ktoré sa často zdajú ako protichodné. Ale s pomocou astrologických znalostí a vedomostí o pôsobení jednotlivých kameňov môže nájsť veľa poučných a styčných bodov.

Dobré je pri výbere liečivých kameňov počúvať odporúčanie svojho vnútorného hlasu – intuície, ktorá pre vás väčšinou vyberie to, čo potrebujete v danej chvíli, v danom období vášho života. Na Slovensku vyrába Goa Art. Design: © Milian Ridly & Vlad F

9. ČÍNSKE MINCE ŠŤASTIA S NEKONEČNÝM UZLOM

Používame ich na pritiahnutie bohatstva a prosperity. Tri čínske mince zviazané červenou šnúrkou sú mocný nástroj vo feng šuej. Červená farba je farba lásky a krvi. Je spojená s energiou, silou, mocou, odhodlaním, rovnako ako s vášňou a túžbou.

Zaveste ich na vnútornú stranu vašich vchodových dverí, na kľučku (bude z toho profitovať každý, kto v dome žije), alebo ich vložte do peňaženky (aktivujú tok peňazí a symbolizujú vyjadrenie nevyčerpateľného zdroja príjmov). Na Slovensku vyrába Goa Art. Design: © Milian Ridly & Vlad F

10. ANJELIK

Dizajnovo originálna dekorácia, modelovaná z kameniny. Ručná práca – autorské dielo od hrnčiara a keramikára Vladimíra Greška z Liptova. Výrobky z kameniny sú trvácne, odolné a mrazuvzdorné. Dekoračné predmety môžete mať vonku počas celého roka.

Ak uprednostníte originálnu Liptovskú keramiku, vďaka pevnosti, ktorá sa vyrovná porcelánu máte zaistenú nielen dlhú životnosť ale aj vysokú estetiku. Na svete nenájdete dva rovnaké výrobky, každý kus je originál.

Na záver krátke zamyslenie

Zmyslom daru je spôsobiť radosť ale darčeky treba vedieť aj prijať. Darčeky by ste mali rozbaliť hneď, v prítomnosti darcu. Vždy prejavte radosť, alebo prekvapenie a za darček poďakujte. Ak sa vám náhodou nepáči alebo taký istý už máte doma, nedávajte to prosím najavo. Úprimnosť nie je vhodná a nekomentujte darček štýlom: Nemuseli ste kúpiť taký drahý darček! Načo ste sa obťažovali. To nemuselo byť. To nemôžem prijať…

Darček má upevniť vzťah avšak trafiť klinec po hlavičke býva niekedy ťažký oriešok. Verím, že som vám touto hitparádou trochu pomohol. 🙂 Vlad F