Človek – Ľubovník je temperamentná, dobrosrdečná a silná osobnosť, no netoleruje faloš

Horoskop liečivých rastlín hovorí, že znamenie Ľubovník od 23.7. – 23.8. ovplyvňuje srdce a chrbát. Človek narodený v znamení Ľubovníka rád robí radosť sebe, ale aj iným. Ľubovník je pravzor životnej radosti, akoby zachytil všetku silu slnka.

Má rád luxus a pohodlie a dosť často žije nad pomery. Je činorodý, vie deň čo deň tvrdo pracovať. Potom však potrebuje fázu leňošenia, aby sa mohol zregenerovať a opäť načerpať slnečnú energiu.

Hýrivá slnečná sila ľubovníka, neskrotná energia púpavy, radosť v spoločnosti medovky… to všetko sú spoločné znaky astrologického spektra ľudských charakterov. To, čo vyžaruje z rastlín i z ľudí, svedčí o ich vzájomnej podobnosti.

Ľudia narodení v znamení Ľubovníka sú silné individuality. Bez toho, aby si to uvedomovali, sú nápadní, dobrosrdeční a veľkomyseľní. Podobne ako ľubovník – rastlina potrebujú pre svoj rozvoj slnko a teplo, kam patrí aj hrejivé uznanie a obdiv iných. Pre získanie uznania sa človek – ľubovník neštíti ani rozličných výstredností.

Je majstrom teatrálnosti a rád dramatizuje. Ak nedosiahne uznanie, začne o sebe pochybovať a upadá do stavov hlbokých depresií. Pozorní ľudia mu môžu pomôcť pochvalou, ktorá ho opäť postaví na nohy. No keď spozoruje voči sebe faloš, vybuchne hnevom, pretože hoci je temperamentný, má rád pravdu.

Ľubovník – tinktúra z rastlín, podporuje duševnú pohodu, emočnú rovnováhu, znižuje stres, podporuje zdravý spánok, pôsobí protizápalovo…

Ľubovník je všeobecne uznávaný liek, ktorý ukľudňuje nervy a lieči rany. Posilňuje nervovú sústavu a vyrovnáva depresie. Svieži ľubovník zmierňuje bolesti, chráni pred zápalmi čerstvých rán, účinne lieči boľavé jazvy, ako aj ischias.

Pri liečení Ľubovníkom sa zvyšuje citlivosť pokožky na svetlo, preto sa počas liečby treba vyhýbať prudkému slnečnému žiareniu. Ľubovník je vhodný aj na ošetrenie slnečného úpalu.

Ľubovník zbierame v čase kvitnutia. Stonky treba odrezať nad zemou, vňať upliesť do zväzkov a sušiť na tienistom mieste. Po vysušení pokrájame a uskladníme. Viac o ľubovníku a jeho priaznivých účinkoch na ľudský organizmus sa dozviete aj na stránke Domácej lekárne.

Povesť zo Zehmitzu

Už niekoľko dní vyčíňala strašná búrka a nie a nie stíchnuť. Odrazu sa z temných mrákav ozval hlas: „Nie je medzi vami nijaká žena, čo vie o ľubovníku?!“ Nato všetky ženy natrhali ľubovník, čo rástol pri ich domoch, a dali ho do okien. V tej chvíli hromy i blesky stíchli a bolo po búrke.

Ako si pripraviť  ľubovníkový čaj, ľubovníkový olej, alebo ľubovníkovú tinktúru a iné recepty, ktoré pomáhajú liečiť, nájdete na stránke domacalekaren.com.

Na ochranu srdca a ciev vám tiež odporúčam Omega – 3 HP UltraD:

Omega-3 rybí olej natural chráni srdce, cievy, mozog, posilňuje imunitu, pôsobí protizápalovo, obmedzuje nadmernú zrážanlivosť krvi. Pôsobí preventívne proti vzniku aterosklerózy a žilovej trombózy…

Zdroj: Domáca lekáreň.com, Ilona Bergenová a Manoù Witko – Astrológia múdrych bylinkárok