Človek – Ľubovník je temperamentná a silná osobnosť, no netoleruje faloš

Horoskop liečivých rastlín hovorí, že znamenie Ľubovník od 23.7. – 23.8. ovplyvňuje srdce a chrbát. Človek narodený v znamení Ľubovníka rád robí radosť sebe, ale aj iným. Ľubovník je pravzor životnej radosti, akoby zachytil všetku silu slnka.

Má rád luxus a pohodlie a dosť často žije nad pomery. Je činorodý, vie deň čo deň tvrdo pracovať. Potom však potrebuje fázu leňošenia, aby sa mohol zregenerovať a opäť načerpať slnečnú energiu.

Hýrivá slnečná sila ľubovníka, neskrotná energia púpavy, radosť v spoločnosti medovky… to všetko sú spoločné znaky astrologického spektra ľudských charakterov. To, čo vyžaruje z rastlín i z ľudí, svedčí o ich vzájomnej podobnosti.

Ľudia narodení v znamení Ľubovníka sú silné individuality. Bez toho, aby si to uvedomovali, sú nápadní, dobrosrdeční a veľkomyseľní. Podobne ako ľubovník – rastlina potrebujú pre svoj rozvoj slnko a teplo, kam patrí aj hrejivé uznanie a obdiv iných. Pre získanie uznania sa človek – ľubovník neštíti ani rozličných výstredností.

Je majstrom teatrálnosti a rád dramatizuje. Ak nedosiahne uznanie, začne o sebe pochybovať a upadá do stavov hlbokých depresií. Pozorní ľudia mu môžu pomôcť pochvalou, ktorá ho opäť postaví na nohy. No keď spozoruje voči sebe faloš, vybuchne hnevom, pretože hoci je temperamentný, má rád pravdu.

Ľubovník – tinktúra z rastlín, podporuje duševnú pohodu, emočnú rovnováhu, znižuje stres, podporuje zdravý spánok, pôsobí protizápalovo…

Ľubovník je všeobecne uznávaný liek, ktorý ukľudňuje nervy a lieči rany. Posilňuje nervovú sústavu a vyrovnáva depresie. Svieži ľubovník zmierňuje bolesti, chráni pred zápalmi čerstvých rán, účinne lieči boľavé jazvy, ako aj ischias.

Pri liečení Ľubovníkom sa zvyšuje citlivosť pokožky na svetlo, preto sa počas liečby treba vyhýbať prudkému slnečnému žiareniu. Ľubovník je vhodný aj na ošetrenie slnečného úpalu.

Ľubovník zbierame v čase kvitnutia. Stonky treba odrezať nad zemou, vňať upliesť do zväzkov a sušiť na tienistom mieste. Po vysušení pokrájame a uskladníme.

Povesť zo Zehmitzu

Už niekoľko dní vyčíňala strašná búrka a nie a nie stíchnuť. Odrazu sa z temných mrákav ozval hlas: „Nie je medzi vami nijaká žena, čo vie o ľubovníku?!“ Nato všetky ženy natrhali ľubovník, čo rástol pri ich domoch, a dali ho do okien. V tej chvíli hromy i blesky stíchli a bolo po búrke.

Na ochranu srdca a posilnenie schopnosti odolávať stresu vám tiež odporúčam ajurvédske kávy a bylinné zmesy ARJUNA a ASHWAGANDHA:

Ayurvéda – tradičný hinduistický ucelený systém zdravotnej starostlivosti, pochádzajúci z územia Himalájí, uznaný Svetovou zdravotníckou organizáciou, ktorej hlavným cieľom je najmä prevencia ochorení. Vďaka správne zvoleným bylinným preparátom a upravenému jedálnemu lístku si môžete upevniť svoje zdravie a predĺžiť život.


Zdroj: JednoduchyZivot.sk, Ilona Bergenová a Manoù Witko – Astrológia múdrych bylinkárok