Zdravie podľa mesiaca od 6.3.- 7.3.2018

Nesprávna životospráva uberá sexuálnu energiu predovšetkým mužom a stres na neho pôsobí zhubnejšie, ako na prispôsobivejší ženský organizmus. Nepodceňujte pôsobenie Mesiaca. Škorpión v marci prináša odvahu konať tak, ako naozaj cítite. Žiadne znamenie nepôsobí tak silno ako Škorpión.

Tretia lunárna fáza – Dospelosť

Snažte sa vniknúť do problémov a majte odvahu mať radi samých seba. Konajte tak, ako naozaj cítite. Ak je to potrebné, aj proti všetkému, čo sa vám snažia nahovoriť falošní priatelia, ktorí vám svojou radou často odovzdávajú svoj strach a beznádej.

Len sami svojim pričinením, môžete svoj život zmeniť k lepšiemu. Ozajstní priatelia vám dodajú odvahu držať sa svojho citu. Boj za zdravý, pružný a funkčný organizmus nesmiete nikdy vzdať.

Nesprávna životospráva škodí predovšetkým mužom, ktorým každodenný stres v práci a v rodine rýchlejšie uberá sexuálnu energiu a civilizačné zmeny na neho pôsobia omnoho zhubnejšie, ako na prispôsobivejší ženský organizmus. V súčasnej dobe sa začína stále viac prejavovať syndróm preťaženosti nielen žien, ale hlavne mužov a pojem sexualita sa začína vytrácať nielen z vedomia, ale aj z podvedomia.

Vedci varujú pred škodlivými dôsledkami zanechania sexuálneho života. Bez ohľadu na vek odporúčajú venovať sa sexuálnemu životu podľa možností čo najčastejšie. Pomáha zbaviť sa najrôznejších stresov, depresií, fóbií a iných neduhov. Nevyhýbajte sa sexu. Vyhýbajte sa emočným stresom, negatívnym zážitkom a iným znepokojujúcim faktorom.

Cvičte, športujte, dbajte na dostatočnú fyzickú záťaž, ale všetko s mierou. Fyzická aktivita podporuje tvorbu hormónov, ktoré sú pre organizmus nevyhnutne potrebné, zlepšuje krvný obeh, metabolizmus, dobíja energiu.

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí, že:

Škorpión ovplyvňuje pohlavné a vylučovacie orgány, močový mechúr, konečník a sexualitu. Urobte si sedací kúpeľ, dodržujte starostlivo intímnu hygienu.

Ak trpíte zápchou, urobte pravidelný ranný rituál: po prebudení vypite nalačno pohár teplej vody, o 15 minút sa naraňajkujte a o ďalších 15 minút choďte na toaletu (aj v prípade, že nemáte nutkanie na stolicu). Pokiaľ tento rituál vydržíte niekoľko týždňov, úspech sa určite dostaví.

Mesiac záhradkárom:

Polievajte rastliny. Vysejte listovú zeleninu (šalát, špenát, skorú kapustu, kel), karfiol, letničky. Ak je už dostatočne prehriata pôda, môžete vysievať priamo na záhony reďkovku, mrkvu, špenát, pór, cibuľu, pór a šalát. Zmladzujte živé ploty.

Užitočné krovie:

Záhrada chránená pásmi krovia prináša až o 10%  viac úrody a rastliny sú asi o týždeň dopredu vo vývoji oproti nechráneným polohám. Dva metre vysoký pás krovia chráni pôdu pred vetrom ešte vo vzdialenosti 100m a udržuje teplotu pôdy na jar o 2°C vyššiu. Zhromažďujú sa v ňom užitočné živočíchy, ktoré hubia hraboše.

Čakrový energetický náramok je ukončený uzlom, ktorého vychádzajú dve gumičky. Tento koniec symbolizuje vychádzanie zlej energie. Sila a energia jednotlivých kameňov pôsobí liečivo a harmonizačne na telo i dušu. Čistia a harmonizujú čakry.

Čakrový „Buddhov“ náramok je zložený z týchto kameňov a minerálov: KRIŠTÁĹ, RUŽENÍN, AMETYST, SODALIT, ZELENÝ AVANTURÍN, TIGRIE OKO a KARNEOL

„Zo všetkých hôr sa najťažšie prekonáva vlastný prah.“  (Dánske príslovie)

5.3.2018 o 14:23 vstupuje Mesiac do znamenia Škorpión a jeho vplyv potrvá do 7.3.2018 a 23:02.

Foto: 1.-2. Pixabay dimitrisvetsikas1969, 3.Goa Art
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; Lunárny kalendár Krásnej panej, Jednoduchý život e-shop