Zdravie podľa mesiaca od 31.1.- 1.2.2018

Najlepší čas pre „kúzla“ počas splnu je okamih skutočného astronomického splnu alebo obdobie tesne pred ním, keď sila narastá (31.1 o 14:27). Po tomto okamihu je sila Luny vhodná pre liečenie, alebo na začatie projektov, pre ktoré ste sa už predtým rozhodli.

SPLN – Tretia lunárna fáza – dospelosť

Pokiaľ chcete privolať lásku, nakvapkajte na sýto ružovú sviečku niekoľko kvapiek ružového oleja a zapáľte ju v momente astronomického splnu. Pre privolanie priateľstva zapáľte sviečku svetlo ružovú.

Postavenie Mesiaca v znamení Leva zaťažuje svojou výbušnou prenikavou silou srdce, krvný obeh, chrbát, bránicu a zmyslové orgány. Spln s Levom vo februári zvyšuje citlivosť na srdcové problémy a bolesti chrbtice. Zosilňuje vnútorný nepokoj a nespavosť.

City sa stávajú horšie zvládnuteľné. Teraz nie je čas na ľúbostné dobrodružstvá, ani milostné romániky. Väčšie sebavedomie vás môže vyviesť z rovnováhy.

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí, že:

Lev ovplyvňuje srdce a krvný obeh. Doprajte si ráno čerstvú šťavu z pomaranča, okrem vitamínu C obsahuje flavonoidy, ktoré znižujú riziko srdcového infarktu a mozgovej mŕtvice.

Zastrihnite si vlasy, budú silnejšie a zdravšie.

Niečo pre seba urobte. Život je krátky. Pôst nie je hladovanie, je to vysadenie všetkých živočíšnych produktov a obmedzenie skladby potravín. Telo sa prečistí, tráviace ústrojenstvo si odpočinie. Najlepšie je jesť len jeden druh potraviny doplnený dostatkom tekutín.

Mesiac záhradkárom:

Je spln. Nepracujte s pôdou ani rastlinami. Vhodný čas na prihnojenie ovocných stromov a starého trávnika. Ak nemrzne, vysaďte ríbezle a ďalšie ovocné stromy. Korene pred výsadbou namočte do vody. Po suchej zime a pri nedostatku vlahy v pôde je dobré dôkladne zaliať vodou aj pripravenú jamu a vysádzať až po vsiaknutí vody. Po vysadení stromček znovu starostlivo zalejte.

Čakrové a rituálne sviečky vám poslúžia pri vašich čaroch a cieľoch. Zosúladia telo, ducha aj dušu. Presvetlia myseľ a rozpustia strach.

„Dobrá povesť je lepšia ako peniaze.“  (Latinské príslovie)

30.1.2018 o 19:53 vstupuje Mesiac do znamenia Lev a jeho vplyv potrvá do 1.2.2018 a 20:12.

Foto: unsplash – austin-neill; unsplash – cristian-newman
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; Lunárny kalendár Krásnej panej, Jednoduchý život e-shop