Zdravie podľa mesiaca od 23.1.- 24.1.2018

Aj keď vonku mrzne alebo sneží, nebuďte leniví a choďte do prírody. Pani Zima vám ponúka krásu, ktorú treba obdivovať. Prospeje to nielen vášmu zdraviu, ale pomôže tiež zabudnúť na stres a starosti všedných dní, prídete na iné myšlienky.

Druhá lunárna fáza – mladosť a dospievanie

Prvá štvrť je momentom rovnováhy, obdobím optimizmu a motivácie. Ste uvoľnenejší, máte väčšiu chuť k zábave aj k práci. Je časom dynamickej rovnováhy, kooperácie, ale tiež v sebe skrýva napätie. Blíži sa spln so svojou energiou.

Doba dorastajúceho mesiaca je obzvlášť priaznivá pre väčšinu pozitívnych magických rituálov, znižuje riziko neúspechu a „temná strana duše“ je teraz najslabšia. Pokiaľ ide o medziľudské vzťahy, prvá štvrť je ideálna pre ich zlepšenie, pretože inšpiruje k rovnováhe bez nadvlády a zotročeniu.

Vibrácie Mesiaca v znamení Barana sa podobajú energii málo zvládnuteľného ohňa vášni a emócií. Energiou priam sršíte, ale s jej múdrym využitím je to už horšie a preto môže pôsobiť rovnako priaznivo ako aj zničujúco. Záleží len na tom, ako ju kto vie využiť. Budúcnosť si vytvárate sami.

Ak chcete zmeniť realitu, musíte zmeniť seba, svoje myslenie, svoj vnútorný postoj. Ide o ťažkú úlohu, ale stojí za to, pokúste sa na nej pracovať. Nemôžete sa vymaniť z vplyvu Barana, ale môžete využiť vo svoj prospech jeho pôsobenie. Prechod z Rýb sprevádza nárast nepokoja až agresivity. Kráčajte uvážlivo, ale nekompromisne za svojim cieľom.

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí, že:

Baran ovplyvňuje hlavu, mozog, tvár a životnú silu. Trénujte sa v rozdávaní úsmevov a odovzdávaní pozitívnej nálady. Úsmev pôsobí na psychiku a tá súvisí so zdravím. Vždy sa môžete na niekoho usmiať, niekoho pohladkať alebo chytiť za ruku a tým mu zlepšiť náladu.

Objímajte sa a prebudíte hormón lásky.

Urobte si mandľové mlieko, ktoré podľa ajurvédy podporuje inteligenciu a pamäť, pije sa tiež po milostnom akte na doplnenie energie: ½ pohára olúpaných mandlí rozmixujte v 2 pohároch vody, preceďte a ochlaďte, prípadne oslaďte medom.

Mesiac záhradkárom:

Vhodný čas na skúšku klíčivosti semien. Pripravte si rezy kvalitných zdravých štepov jadrovín a kôstkovín, prípadne odrezky drobného ovocia pre zakorenenie na jar. Vyzreté jendoročné výhony režte z južnej strany koruny, uložte do vlhkého piesku alebo zabaľte do vlhkého papiera a dajte do chladničky, či komory.

Za holomrazu je potrebné chrániť marhule a broskyne zakrytým jutovým vrecom. Stromy by sa mali v zime chrániť pokrytím alebo náterom na slnečnej strane, pretože teplotný rozdiel je až 20°C. Natierajte južnú, juhozápadnú stranu bielou farbou.

 

„Na jazyku sa mozole netvoria.“  (Chorvátske príslovie)

23.1.2018 o 07:27 vstupuje Mesiac do znamenia Baran a jeho vplyv potrvá do 24.1.2018 a 14:38.

Foto: unsplash – jason-blackeye; unsplash – hernan-sanchez
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; Lunárny kalendár Krásnej panej, Jednoduchý život e-shop