Zdravie podľa mesiaca od 16.3.- 17.3.2018

Obdobie Temnej Luny človek v živote zažíva veľakrát a mnohými spôsobmi. Prechádza nimi opakovane a trvajú od niekoľkých dní, týždňov, mesiacov až po niekoľko rokov. Meditácia počas Novu môže priniesť nové pohľady a umelcom inšpiráciu.

Temná Luna – NOV

V živote sú to obdobia smrti a obrodných procesov. A potom existujú všeobecné platné obdobia, kedy všetci temnú fázu prežívajú približne v rovnakej dobe alebo minimálne v podobnom veku. Navyše v osobných životných cykloch existujú špecifické individuálne fázy Skrytej Luny.

Mesiac pred narodeninami je fázou Temnej Luny vášho ročného cyklu. Temná fáza Luny sa kryje s mesiacom pred Vianocami a Chanukou (zimný slnovrat). Spojená je tiež s menštruáciou, tehotenstvom, menopauzou, starnutím a so smrťou. Okrem tejto všeobecnej periódy Temnej Luny prechádzate podobným obdobím, keď zažívate osobnú stratu a prežívate zlomové obdobie žiaľu a zármutku.

Na začiatku marca mám narodeniny. Celý február som pociťoval zvláštny nepokoj a hlavou behali rôzne myšlienky, ktoré sa nie vždy páčili. Napriek tomu to bola príjemná depresia. Túto fázu už dobre poznám. Blíži sa niečo nové, myseľ potrebuje oddychovať a poupratovať. Veľa som spal, málo športoval, relaxoval, meditoval a čo najčastejšie bol na čerstvom vzduchu. Jednoducho som sa „odpojil“ od sveta.

Mesiac pred narodeninami prichádza pálčivé uvedomenie, že ste o rok starší, že prešiel ďalší rok a vy ste ešte stále neuskutočnili svoje nádeje, sny. Ste zas o rok bližšie ku koncu života. Ľudia sa počas tohto obdobia často cítia osamelo a cítia beznádej. Deň po narodeninách si s úľavou vydýchnete, je po všetkom a konečne sa môžeme vrátiť do každodenného života.

V priebehu niekoľkých týždňov pred narodeninami sa užierate obavami, kto si spomenie a kto na vás zabudne. Je úplne prirodzené, že sa v tejto dobe objavia pocity neistoty a obáv. V tejto dobe máte k dispozícii menej energie na vonkajšie aktivity a napĺňanie očakávaní druhých, pretože účelom temnej fázy je upozorniť vás na vnútornú dimenziu tela a mysle.

Pokiaľ sa dokážete naladiť na prirodzený rytmus odlivu a prílivu v živote, potom dokážete použiť vnútorné fungovanie obdobia temna k hojeniu a obrodeniu. Pokiaľ tomuto vnútornému pohybu v psychike kladiete odpor, je pravdepodobné, že vaše emócie ovládnu úzkosť, stres a strach.

Meditácia počas Novu môže priniesť nové pohľady alebo nápady, umelcom inšpiráciu a všetkým odvahu začať s niečím novým. Hodia sa k nej len malé sviečky a svieže vône.

Kúzlo so sviečkou: Pripravte si bielu či striebornú sviečku a namočte ju do olivového alebo palmového oleja. Potom sa sústreďte na projekt, na ktorom chcete pracovať alebo na cieľ, ktorý chcete dosiahnuť, a zapáľte sviečku. Zapaľujte ju každý večer v rovnakú dobu až do splnu.

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí, že:

Ryby ovplyvňujú chodidlá, chôdzu a lymfatický systém. Zašportujte si alebo choďte do sauny, v tieto dni je zvlášť prospešné spotiť sa, a tak odľahčiť lymfatický systém. Nezabudnite potom stratu tekutín doplniť. Urobte si kúpeľ nôh, masírujte chodidlá, pohybujte prstami na nohách.

Ak držíte pôst na nov, skúste dopoludnia ovocie a popoludní zeleninu. Ovocie sa rýchlo trávi a na jeho vlákninu sa dobre viažu škodliviny. Črevá sa tak zbavia škodlivých látok. Ovocie a zeleninu nejedzte naraz. Opatrujte sa. Vhodný čas na upratovanie.

Mesiac záhradkárom:

Polievajte. 17.3. je nov – ošetrite choré alebo zle rastúce rastliny.

Plnofarebná čierna sviečka, ručne odlievaná z kvalitného parafínu. Čierne magické sviečky Impala sú najtmavšie čierne sviečky na trhu, s čiernou farbou v celej sviečke! Čierne sviečky Impala sú vhodné ako oltárne a obradné sviece, ale aj ako sviece rituálne.

Novinkou je čierna magická sviečka v tvare trojuholníku. Svojim tvarom a veľkou plochou tela sviečky, je vhodná aj na rytie a vyrývanie magických symbolov a značiek.

„Čo nezmôže rozum, často vylieči čas.“  (Seneca)

15.3.2018 o 11:12 vstupuje Mesiac do znamenia Ryby a jeho vplyv potrvá do 17.3.2018 a 19:56.

Foto: 1.StockSnap MCML – XXXIII(steal my _ _ art), 2-4. archív Goa Art
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; Lunárny kalendár Krásnej panej, Jednoduchý život e-shop