Zdravie podľa mesiaca od 13.1.- 14.1.2018

Nedostatok pohybu nemusíte jednoznačne spájať s cvičením alebo s behom. Pohyb je každá aktivita, pri ktorej nie ste v pasivite. Je možné ho pridávať do každodenného života neustále, dokonca aj vo vysokom veku.

Štvrtá lunárna fáza – Staroba

Je „liekom“, ktorý má mimoriadne pozitívny vplyv nielen na telo, ale aj myseľ. Znamená to, že ak sa chcete dožiť vysokého veku a byť čulí, mali by ste sa udržiavať neustále vo fyzickej aktivite.

V ideálnom prípade sa skutočne myslí pravidelné športovanie. Avšak vynikajúcou alternatívou sú pravidelné prechádzky a ľahký strečing, ktorý podporuje svalovú činnosť, mozgovú aktivitu, zlepšuje schopnosť sústredenia a udržiava dobrú pamäť.

Mesiac v Strelcovi nabáda, že prišiel čas, aby ste porozmýšľali nad skutočným zmyslom svojho života. Položte si otázku, čo môžete urobiť pre jeho naplnenie. S pocitom nadšenia a optimizmu môžete riešiť staré problémy, začať nové veci alebo cestovať.

Strelec v Januári vás upozorňuje, že minulosť už neovplyvníte a budúcnosť ešte len vytvárate. Využite dni Strelca na rýchlejšie napredovanie pri vybavovaní zdĺhavých záležitostí. Chladné počasie a únava nôh vás môže potrápiť bolesťou žíl. Teplý kúpeľ s morskou soľou a masáž kefkou uvoľnia svaly a kĺby, zmiernia bolesť.

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí, že:

Strelec ovplyvňuje stehná, boky, krížovú kosť a pohyblivosť. Prospeje pohyb, teplé kúpele, para alebo sauna. Pravidelná návšteva sauny posilňuje imunitný systém, má pozitívny vplyv na náladu a kvalitu spánku, vedie k otužovaniu.

Vhodný čas poradiť si s celulitídou cvičením a masážnou kefou alebo na to určenou rukavicou. Pokožka sa prekrví, tukové bunky sa ľahšie vyprázdňujú, a tým uvoľňujú toxíny, ktoré sa v nich usadili. Koža sa vyhladí  a vypne.

Mesiac záhradkárom:

Za priaznivého počasia bez mrazu je vhodný čas na výrazné zmladenie hustých a prestarnutých jabloní a hrušiek, ak ešte rodia. Vyrežte všetky konáre a výhony, ktoré rastú dovnútra a vzájomne sa križujú.

Prípravky, ktoré podporia regeneráciu kĺbov a kostí nájdete v našom e-shope. Vďaka minerálom, vitamínom a ďalším účinným látkam pomôžu pri bolestiach a zápaloch kĺbov, artróze, artritíde, reumatických bolestiach, či bolestiach chrbtice. Podporujú pevnosť a rast kostí u dospievajúcich a športovcoch.

„Človek má byť zdvorilý, kvet má voňať.“  (Indické príslovie)

12.1.2018 o 08:04 vstupuje Mesiac do znamenia Strelec a jeho vplyv potrvá do 14.1.2018 a 20:41.

Foto: Goa Art – Vlad F
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; Lunárny kalendár Krásnej panej, Jednoduchý život e-shop