Zdravie podľa mesiaca od 10.4.- 11.4.2018

Apríl prináša dôkladné upratovanie po zime. Využite obdobie ubúdajúceho Mesiaca, v ktorom budete z tela odstraňovať škodlivé látky. Zbaviť sa môžete hlavne škodlivých odpadových látok a možno aj nejakých prebytočných kilogramov. 

Štvrtá lunárna fáza – Staroba

Oddávna sa repnou šťavou liečia mnohé ochorenia. Je bohatá na vitamíny skupiny B, vitamíny C a P a mnohé minerálne látky. Obsahuje tiež sacharózu a v menšom množstve aj fruktózu a glukózu.

Červená repa je výborným zdrojom pre tvorbu krvi počas menštruácie. Odporúča sa každodenné užívanie po pol litra zmesi s mrkvovou šťavou. N.Walker tvrdí, že v klimakterickom období procedúra s červenou repou (pije sa 2 až 3 krát denne po malých dávkach najviac 50 – 100ml) poskytuje oveľa väčší účinok ako pôsobenie liekov (konkrétne syntetických hormónov).

Pozitívnou vlastnosťou červenej repy je, že obsahuje viac ako 50% sodíka a iba 5% vápnika. Konzumácia repnej šťavy rozpúšťa nahromadený vápnik v stenách krvných ciev, zväčšuje v nich otvor, znižuje arteriálny tlak a uľahčuje prácu srdca (užitočná pri ischémii).

Vďaka draslíku a chlóru je repná šťava veľmi užitočná pre pečeň a žlčník a tiež pomáha pri zápche. Preventívne je užitočné piť po 300ml jablčnej a repnej šťavy (250ml jablčnej a 50 ml repnej). Je to vynikajúci prostriedok na chudokrvnosť, pretože veľmi rýchlo zvyšuje množstvo hemoglobínu v krvi.

Vodnárovi v apríli chýba voľnosť a ľahkosť aj napriek prichádzajúcej jari. Po dlhej a náročnej zime potrebujú všetci naštartovať, pretože počiatky disharmónie a choroby začínajú vždy u energetického tela. Vyhýbajte sa stresovým situáciám a nevyvolávajte si ich sami.

Stresové a traumatické zážitky spôsobujú spolu s chemickými a biologickými toxínmi poruchy v energetickom systéme tela. Ak sa neodstránia, môžu trvalo blokovať uzdravovacie procesy.

Na riešenie následkov stresu, celkové upokojenie, odstránenie napätia, strachu, nervozity, pri melanchólii, depresii pomáha účinná zmes prírodných masážnych aromatických olejov alebo 100% prírodných silíc do aromalampy. Napätie uvoľníte cvičením, meditáciou pri vonnej lampe s vyloženými nohami a teplými bylinnými zábalmi.

Lunárny kalendár Krásnej hovorí, že:

Upratujte v skriniach, umývajte sklá, vetrajte matrace aj periny. Vodnár ovplyvňuje lýtko, holeň, členok, pätu a kŕčové žily. Pohybujte nohami v členkoch, aktivujú sa lýtkové svaly, a tak sa povzbudí krvný obeh. Nenoste veľmi vysoké podpätky, pri sedení nekrížte nohy, večer ich striedavo sprchujte studenou a teplou vodou.

Na vzniku kŕčových žíl sa podieľa aj vysoký krvný tlak. Medzi prvými príznakmi sú napätie, ťažoba dolných končatín, únava a bolesť v lýtkach. Ak máte tieto problémy, zistite si, aký máte krvný tlak.

Mesiac záhradkárom:

Odstráňte odkvitnuté kvetenstvá. Upratujte v pivnici, pripravujte si police na úrodu, umývajte sklá, vetrajte. Bojujte so škodcami postrekom.

100 % jablkovej chuti!

Jablkový Mušt BIO, tradičný a stále jedinečný nápoj. Čistá prírodná šťava z jabĺk, ktoré sa urodili v Bielych Karpatoch. Mušt vyrábaný postupom, ktorý zaručuje, že sa v ňom uchová čo najviac vlastností čerstvo vylisovanej jablkovej šťavy. Charakteristický je sediment z jablkovej vlákniny (pektín) na dne fľaše, ktorý je typický pre prírodnú, mechanickými postupmi získavanú šťavu.

Sedliacky mušt jablko a višňa. Vo višniach nenájdeme moc vitamínov, trochu B a C, avšak višne sú plné minerálov a stopových prvkov, které si naše telo nedokáže samé vytvoriť. Obsahuje predovšetkým jód, vápník, železo, draslík, mangán a zinok. Tieto látky nám pomáhajú účinne detoxikovať organizmus, skvele čistia krv a alkalizujú. Višne majú tiež protireumatické účinky.

Mušt Zelená energia BIO, je miešaný nápoj z „Hostětínského moštu jablečného BIO“ a výtažkov zo zeleného čaju a maté green. Výsledkom tejto kombinácie je mierne nahorklý energetický nápoj bez umelých aditív v BIO kvalite, ktorý Vás postaví na nohy.

Maté green se získáva zo stále zeleného stromu – cesmíny paraguajskej. Obsahuje kofeín, který v kombinaci so zeleným čajom povzbuzuje výraznejšie ako pri pití samotnej kávy alebo čaju. Obsahuje tiež viac ako 20 aminokyselín, vitamíny B1, B2, C, tiež stopové prvky a minerály ako magnézium, mangán, vápnik, železo a fosfor.
Blahodárne účinky zeleného čaju sú všeobecne známe a overené.

„Ľuďom nechýba sila, ale vôľa.“  (Hugo)

9.4.2018 o 08:50 vstupuje Mesiac do znamenia Vodnár a jeho vplyv potrvá do 11.4.2018 a 20:39.

Foto: 1.Pixabay subhamshome28, 2.Pixabay congerdesign, 3.Goa Art
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; Lunárny kalendár Krásnej panej, Jednoduchý život e-shop