Vedomé dýchanie dokáže oslobodiť od nekonečných myšlienok a neustáleho plánovania

Zdravie podľa mesiaca od 23.5.- 24.5.2018. Človek potrebuje jasný životný cieľ. Pozor: v druhej lunárnej fáze je silno zaťažená nervová sústava. Psychika sa bude ťažšie vyrovnávať so stresom. Pre vytvorenie silnej a harmonickej osobnosti musíte pracovať na fyzickom, psychickom aj duchovnom zdraví.

Druhá lunárna fáza – mladosť a rozvoj síl

Vyrovnané vedomie (duchovné zdravie) produkuje pozitívne myšlienky, pomáha uvedomovať si a kontrolovať vlastné pocity a vytvára povznesenú náladu (psychické zdravie). Výsledkom je, že fyziologické procesy v organizme prebiehajú ľahko a rytmicky a v poriadku je aj fyzické zdravie človeka.

Ak človek neovláda svoje psychické stavy a nehľadá dôvody svojich prežitkov, potom to oslabuje jeho ducha a tiež ničí jeho fyzické telo. Psychika, ktorá je spojená iba s pocitmi, neumožňuje potrebné sústredenie na hlavné problémy. Súhlasím s tvrdením, že človek potrebuje jasný životný cieľ, lebo inak sa jeho snaženie zúži na zámer ako sa dobre najesť, napiť, pofajčiť, alebo začne užívať drogy, prepadne lenivosti a rôznym nerestiam.

Na chvíľu sa zastavím a odporučím vám meditáciu, alebo pre niekoho vedomú modlitbu. Nie som mních ani guru, viem však, že meditovať sa dá každý deň a pri akejkoľvek činnosti. Je to veľká téma, budem sa k nej často vracať.

Mne meditácia pomáha, i keď som len „amatér“, posledný zápis v mojom zdravotnom zázname je spred dvadsiatich dvoch rokov. Je však pravdou, že okuliare na drobné písmená sa stávajú mojim neodmysliteľným spoločníkom a začal som aj pravidelne navštevovať zubára. 🙂

Prostredníctvom vedomého dýchania môžete lepšie vnímať vnútorné potreby, dokážete sa stíšiť a upokojiť. Úplná koncentrácia na náš vlastný dych vás oslobodí od neustáleho plánovania a bolestných nekonečných myšlienok. Pomôže vám udržať si od nich zdravý odstup, získate možnosť pozorovať vlastnú situáciu z iného uhla pohľadu a prípadne ju prehodnotiť.

Všetky tri úrovne – fyzická, psychická a duchovná – sa navzájom ovplyvňujú

Ak sa človek nechce zaoberať svojim fyzickým telom – správne jesť, cvičiť, otužovať sa, očisťovať – objavujú sa rôzne zdravotné problémy a choroby. Slabosť a bolesti ničia psychiku a vyvolávajú negatívne myšlienky a náladu. V takom tele nie je príjemné žiť.

Človek je podráždený, zlostný, mrzutý, smutný a nespokojný s osudom. U chorého človeka zoslabuje a dokonca mizne snaha zlepšiť svoj život a dosiahnuť sebarealizáciu. Má iba jediné želanie, chce sa čo najskôr uzdraviť, ale s vynaložením minimálneho vlastného úsilia.

Je potrebné na sebe pracovať súčasne v oblasti duchovnej, psychickej aj fyzickej. Iba taká práca umožňuje, aby bol človek celistvou, silnou a zdravou osobnosťou. Všetko so všetkým súvisí.

Lunárny kalendár Krásnej pani hovorí, že:

Panna ovplyvňuje pankreas, tenké a hrubé črevo, trávenie. Ráno vypite pohár teplej vody na prečistenie organizmu. Byliny na povzbudenie trávenia: mäta, kôpor, rasca, fenikel, majoránka, zázvor, škorica.

Navštívte kaderníka, zostrih aj trvalá dlhšie vydržia.

Jedzte sezónne ovocie a zeleninu. Teraz je čas na špargľu – okrem vlákniny obsahuje niektoré vitamíny, ako je riboflavín (B2), ktorý je dôležitý pre dobrý stav kože, očí, funkciu srdca a ďalších orgánov, navyše pôsobí ako afrodiziakum.

Mesiac záhradkárom:

Okopávajte rastliny zrána, dodáte im vitalitu. Vysievajte letnú a zimnú reďkev, ďalej hrášok, neskorý kaleráb a karfiol. Šalát pre zber v septembri a pór na prezimovanie. Vysievajte fazuľu, cviklu, cukrovú kukuricu a hlúboviny.

Meditácia je jedinečná vyvážená kompozícia vonných olejov vyrábaná v BIO kvalite…

„Fantázia je dôležitejšia ako vedomosti.“  (Einstein)

22.5.2018 o 04:03 vstupuje Mesiac do znamenia Panna a jeho vplyv potrvá do 24.5.2018 a 08:51.

Foto: 1.Pixabay Engin Akyurt, 2.Pixabay 4144132, 3. Goa Art
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; Lunárny kalendár Krásnej panej, Jednoduchý život e-shop