Človek – Kostihoj vie, že úspech je dláždený potom. Nespolieha na náhody

Vytrvalosť a ctižiadostivosť charakterizuje ľudí narodených v znamení zverokruhu – Kozorožec. Podľa horoskopu liečivých rastlín znamenie Kostihoj od 22.12. – 20.1. ovplyvňuje kolená, kĺby a kosti. Stredovekí liečitelia používali kostihoj najmä na zlomeniny.

Zemito drsný, no napriek tomu jemne zakvitnutý kostihoj, nespútaná slnečná  sila ľubovníka, večne nespokojný podbeľ…  to všetko sú spoločné znaky astrologického spektra ľudských charakterov. To, čo vyžaruje z rastlín i z ľudí, svedčí o ich vzájomnej podobnosti.

Nie je jednoduché zblížiť sa s ľuďmi narodenými v znamení Kostihoja. Hoci sršia veselosťou, súčasne z nich vanie aj jemný chlad – zachovávajú si odstup. Majstrovsky ovládajú seba i svoj život. Majú hlboké korene a sú pevne vzrastení do zeme. Potrebujú istotu, teplo, náklonnosť iných a predovšetkým ich uznanie. Len zriedkakedy to však prizná, lebo je veľmi skúpy na verejné priznania svojej citovosti.

Ľudia narodení v znamení Kostihoja sú šetrní, no neplatí to o ich pracovnom úsilí a výkone. Sú ctižiadostiví a túžia po niečom vyššom, čo sa im vďaka sparťanskému životnému štýlu a neúnavnej pracovitosti väčšinou aj darí. Zvyčajne si však neuvedomujú, že popri práci a úspechu v povolaní je rovnako dôležité vychutnávať si život.

Nezaškodilo by im, keby si dopriali trochu ľahkomyseľnosti vo vydávaní peňazí, pravda za predpokladu, že umlčia zlé svedomie a nebudú smútiť za ťažko zarobenými peniazmi.  Až potom si uvedomia, aké netušené vášne sa v nich skrývajú.

Kostihoj lekársky – koreň: urýchľuje regeneráciu tkanív, slizníc a napomáha hojeniu zlomenín…

Kostihoj spája kosti. „Zomleté korene kostihoja priložené na postihnuté údy ich opäť vyliečia,“ napísal vo svojej bylinkárskej knihe z roku 1679 Adamus Lonicerus. Stredovekí liečitelia v jarných alebo jesenných mesiacoch vykopali čierne korene, dali ich sušiť, potom zomleli a zhotovili z nich pastu, ktorú natierali ako náplasť na rany.

Kostihoj obsahuje aj alantoín, ktorý spolu s ostatnými liečivými látkami rastliny čistí a lieči rany. Trieslovinové a hlienové látky kostihoja sú vhodné na liečenie žalúdkových a črevných chorôb.

Z knihy o tajomstvách cigánskych liečení

Cigáni nazývali kostihoj Diklo bylinou. „Diklo“ značí v cigánskej reči panenstvo, čiže panenský kvet. Diklo – kostihoj je síce liečivá bylina, no nie natoľko, aby vedel obnoviť natrhnutú panenskú blanu. Má však zvláštnu silu, ktorá rýchlo scelí zapálené rany.

Je jasné, že mi v tejto knihe nedovolili odhaliť tajomstvá kostihoja a s tým spojené triky, ako obnoviť panenstvo, umožňujúce predstierať nepoškvrnenosť. Je to škoda, lebo bolo by naozaj potešením poučiť o tom falošné panny.

Na podporu funkcie kĺbov a chrbtice vám odporúčam Tinktúru zo zmesi z pupeňov:

Kĺby a chrbtica – Špeciálna bylinná zmes z pukov rastlín, ktorá priaznivo ovplyvňuje kvalitu kĺbov a šliach. Zmierňuje výskyt artrózy, osteoporózy a iných kĺbových ťažkostí. Znižuje zápaly v oblasti pohybového aparátu, zmierňuje bolesti chrbtice.

Autor: Vlad F

Zdroj:Ilona Bergenová a Manoù Witko – Astrológia múdrych bylinkárok; Jednoduchý život.sk; Domáca lekáreň.com