Preskakovanie ohňa má povzbudiť plodnosť, očistu, zdravie a lásku

Letný slnovrat je sviatkom víl a lesných bytostí. Noc je najkratšia a deň je najdlhší. Lunárny kalendár od 21.6.- 22.6.2018 hovorí, že prichádza klasické obdobie pre mágiu všetkých druhov, teda aj rituály v domácnosti. V tento deň začína leto a čoskoro začne dozrievať prvé ovocie.

Druhá lunárna fáza – Mladosť a rozvoj síl

Predvečer letného slnovratu tiež dostal názov Svätojánska noc a podľa mnohých regionálnych povestí ľudia v tomto čase stretávali rôzne svetlá, prírodných duchov, hejkalov – divých mužov, bludičky a ďalších obyvateľov slovanských lesov a lúk.

Rituály letného slnovratu patria k najobľúbenejším slávnostiam slovanského kruhu roka. Je to obdobie radovánok a festivalov pod šírim nebom, kedy nočná teplota dovoľuje aj v našich zemepisných šírkach vykonávať rituály v nebeskom rúchu. V minulosti sa skákalo cez ohne, aby sa povzbudila plodnosť, očista, zdravie a láska.

Veselice pod hviezdami a mesiacom často trvajú dlho do noci a „čarodejníci“ a „čarodejnice“, unavení z tancovačky často zaspia jeden vedľa druhého. Za najkrajšie a hlboké zážitky potom považujú spoločné pozorovanie východu slnka po „elektrizujúcej“ noci.

Ideálne obdobie pre veštecké rituály a zber byliniek

Deň slnovratu je tiež veľmi vhodný na zber byliniek a pre všetky možné magické úkony, ktorých moc bude oveľa silnejšia ako zvyčajne. V podvečer slnovratu natrhajte ľubovník a zaveste si ho doma. Ochráni dom pred úderom blesku a negatívnymi vplyvmi.

Noc počas slnovratu je ideálna pre veštecké sny. Môžete vyskúšať dva nasledujúce rituály:

Pozbierajte deväť kvetín, dajte si ich pod podušku, ľahnite si, upokojte svoju myseľ a pomaly zaspite. Druhá metóda je ešte jednoduchšia. Dajte si pod podušku imelo a vaše sny sa stanú skutočnosťou. Aj keď nepoužívate žiadne bylinky ani kvetiny, budú sa vám túto noc zdať živšie a farebnejšie sny.

Malá rada pre všetkých „čarodejníkov“, ktorý sa cez leto vydávajú na cestu: Ak odchádzate z domu na dlhšie, uistite sa, že je váš dom dobre ochránený. Nie len magicky, ale aj fyzicky. Žiadny miešok „ochranca-zlodejíček“ nezabráni zlodejovi dostať sa dnu, keď necháte otvorené okno alebo zabudnete zamknúť vchodové dvere.

„Mágia“ fyzické opatrenia podporuje a znásobuje, ale v žiadnom prípade nedokáže byť ich náhradou!

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí, že:

Snažte sa robiť veci s potešením. Váhy ovplyvňujú obličky, čistenie krvi a rovnováhu telesných tekutín. Veľa pite, najlepšie vodu, aby sa zvýšil prietok močovým systémom, a tým aj odplavovanie baktérií. Najväčšie množstvo toxínov – škodlivín – sa z tela vylučuje močom. Voda v tele tiež pomáha odvádzať kyselinu močovú, ktorá sa uložila v kĺboch.

Ak Vám opúchajú členky, urobte si odvar z koreňa petržlenu, jedzte mrkvu, pór, uhorky alebo cibuľu, majú močopudné účinky.

Mesiac záhradkárom:

Druhá lunárna fáza je najpriaznivejšia pre zber nadzemných častí rastlín. Energia, ktorá smeruje zdola hore, tam prináša veľa stopových prvkov. Zbieranie vňate je najlepšie, keď je vidieť Mesiac.

21.6. je letný slnovrat – nechajte pôdu a rastliny oddychovať.

22.6. vyjednoťte odolné letničky. Ak nečakáte na semená, odstraňujte odkvitnuté kvety. Vyjednoťte odolné letničky. Pokiaľ nečakáte na semená, odstraňujte odkvitnuté kvety. Ak chcete mať tento rok radosť z vodných rastlín, dokončite ich výsadbu ešte tento mesiac. Vysádzajte a vysievajte, rozdeľujte a presádzajte.

Plody majú najviac vitamínov pod šupkou. Najviac ich je vo sfarbenej šupke, potom v bielej blane pod ňou a najmenej vo vlastnej dužine.

Magická tabuľka SATOR TENET. Stará kresťanská symbolika, päť latinských slov SATOR – AREPO – TENET – OPERA – ROTAS sa môže čítať ako zľava doprava, tak v obrátenom smere. Symbol ochrany proti nešťastiu, chorobe a požiaru.

„Búrky spevňujú korene stromov.“  (McDonald)

20.6.2018 o 14:29 vstupuje Mesiac do znamenia Váhy a jeho vplyv potrvá do 22.6.2018 a 21:10.

Foto: 1.Julia Caesar pre Unsplash, 2.Ioana Casapu pre Unsplash, 3.Tiko Giorgadze pre Unsplash, 4.Goa Art
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; Lunárny kalendár Krásnej panej, Jednoduchý život e-shop