Človek – Žihľava je „nebezpečne“ úprimný

Optimizmus a silne vyvinutý zmysel pre spravodlivosť, charakterizuje ľudí narodených v znamení zverokruhu – Strelec. Podľa horoskopu liečivých rastlín znamenie Žihľava od 23.11. – 21.12. ovplyvňuje stehná, tepny a krvný obeh. Žihľava je lekáreň prichádzajúca k ľuďom, nie burina. Prečisťuje krv, regeneruje a povzbudzuje oslabený organizmus.

Bezstarostná úprimnosť žihľavy, neskrotná energia púpavy, tichá citlivosť rumančeka, večne snívajúci skorocel… to všetko sú spoločné znaky astrologického spektra ľudských charakterov. To, čo vyžaruje z rastlín i z ľudí, svedčí o ich vzájomnej podobnosti.

Človek narodený v znamení Žihľavy je známy úprimnosťou. Je to však úprimnosť a otvorenosť, ktorá môže byť pre jeho okolie bolestivá. Človek – pŕhľava miluje svoju pravdu, nepozná zábrany a každému povie vlastný názor. No práve pre tento zvláštny druh úprimnosti sú ľudia narodení v znamení Žihľavy obľúbení. Rovnako jasne a zrozumiteľne prejavujú aj náklonnosť či odpor.

Majú radi aktívny, podľa možností čo najpestrejší život. Veľmi ľahko uzatvárajú priateľstvá a túžia po uznaní v povolaní. Usilujú sa o postup a napredovanie v práci. Vďaka svojmu organizačnému talentu svoje vytýčené ciele väčšinou aj dosiahnu.

Človek – pŕhľava patrí medzi dobrodruhov a hľadačov pravdy. Vyznačuje bezstarostnou nezodpovednosťou, rád holduje duševným i telesným pôžitkom. Jeho slobodný duch iba zriedkakedy stroskotá, keďže sa vždy môže spoľahnúť na intuíciu. Niektorí sa vydávajú na náboženské a filozofické cestovanie, iných to láka do ďalekých krajín. Túžia po poznaní a rozvoji osobnosti.

Žihľavový čaj priaznivo účinkuje pri celkovej látkovej výmene, ovplyvňuje funkcie pohybového ústrojenstva…

Žihľava prečisťuje krv, podporuje trávenie, rozpúšťa hlien, je všeobecne a všestranne použiteľná a veľmi účinná. Je to skutočná „apatieka“, ktorá je vždy nablízku. Aj ako potravina je neprekonateľná, hodí sa najmä na intenzívnu jarnú kúru. Je to významný liek na celkovú telesnú regeneráciu.

Vysoký obsah chlorofylu, železa a vitamínu C stimuluje tvorbu krvi, podporuje močenie, pomáha pri reumatizme a dne. Dotyk sviežej pŕhľavy na boľavé miesta liečivo pôsobí pri reumatizme kĺbov krížov a pri ischiase. Žihľavový jed totiž trvale povzbudzuje organizmus. Pri zahlienení dýchacích ciest je vhodné piť pŕhľavový čaj, kým vývar sa používa ako prostriedok na rast vlasov a proti lupinám.

Až do obdobia, v ktorom prišla do módy bavlna, ľudia používali pŕhľavu ako úžitkovú rastlinu na výrobu látok.

Ľudová povera

Európski Cigáni verili, že pod zemou sú celé mestá a osady obývané podzemnými ľudskými tvormi, žijúcimi priam takým usporiadaným životom  ako my pozemšťania. Podzemní ľudia majú nízku postavu, nepekný vzhľad a po celom tele chlpy. Keď vystúpia na zemský povrch, sú neviditeľní. No iba vtedy, ak si čiapkou nezakryjú tri zlaté vlasy, čo im rastú na hlave. Keď si ich zakryjú, zrazu ich každý vidí.

Keď pozemský človek získa zlatý vlas z hlavy podzemšťana, môže ním aj kamene premeniť na zlato. No pri vchode do podzemnej ríše je veľký balvan, okolo ktorého rastie ochranná pŕhľava.

Na povzbudenie a regeneráciu celého organizmu odporúčam tinktúru zo žihľavových pupeňov:

Podporuje čistenie organizmu, močové ústrojenstvo, prostatu, hladinu cukru v krvi, obsahuje minerály – železo, zlepšuje celkový stav organizmu. Prírodný podporný prípravok pre posilnenie organizmu najmä v oblasti látkové výmeny a očisty. Vhodné kombinovať s bylinným čajom od Serafínu – Čistiaci alebo Odkyslenie organizmu.

Autor: Vlad F
Zdroj: JednoduchýŽivot.sk, Ilona Bergenová a Manoù Witko – Astrológia múdrych bylinkárok