Aj z nemožného sa môže stať možné. Zázrak, ktorý uľahčuje život

Zdravie podľa mesiaca od 1.6.- 2.6.2018. Predčasnému opotrebovaniu kĺbov a chrbtice zabránite regeneráciou a dobrou životosprávou, telesným pohybom a otužovaním. Posledné písomky pred vysvedčením prinášajú stres deťom aj rodičom, preto všetok voľný čas venujte odpočinku na čerstvom vzduchu. V týchto dňoch neprepínajte svoje sily.

Tretia lunárna fáza – dospelosť

Regenerácia s podporou správnej životosprávy a kvalitných potravinových doplnkov výrazne zlepšuje a upravuje zdravotný stav, skracuje proces klasickej liečby.

Uzdravenie a udržanie zdravia je vecou nielen energetického a imunitného systému organizmu, ale hlavne zmenou na energeticko-informačnej úrovni myšlienok, pocitov a emócií.

Je dôležité, aby všetky použité regeneračné techniky na seba úzko nadväzovali. Dôsledný výber metód, ale aj potravinových doplnkov, ich systematické a koordinované používanie dosahuje zmeny, ktoré často hraničia s pojmom zázrak.

Nie je to však zázrak, len výsledok zmeny stereotypu myslenia, cítenia a konania. Aké jednoduché: iba zmenou myslenia zmeníte to, čo zmeniť potrebujete. A možno je to naozaj zázrak.:)

Mne sa pozdávajú princípy celostnej medicíny a filozofia liečby, ktorá vychádza z predpokladu, že každá choroba je ochorením celého organizmu, nikdy nie len jeho časti. Teda nielen tela, ale aj duše.

Všetko vyžaduje pevnú vieru a trpezlivosť, nečakanie zázraku na počkanie. Každá choroba sa pestuje často celé roky a preto určite neskončí v priebehu niekoľkých dní.
Stručne vymenujem niektoré regeneračné spôsoby, ktoré poznám a mám vyskúšané:

– Pobyt pod pyramídou
– Kryoterapia
– Saunovanie a vodné procedúry
– Masáže
– Jóga, dychové cvičenia, meditačné a podvedomé techniky
– Akupresúra a akupunktúra
– Magnetostimulácia a elektroprocedúry
– Infračervené žiarenie
– Pôsobenie biospektra elektromagnetických vĺn minerálov
– Pobyty v kúpeľoch a klimaticky výhodných miestach
– Kvalitný a dostatočne dlhý spánok
– Racionálna výživa a vhodný pitný režim
– Regenerácia pohybom, strečingové a kompenzačné cvičenia
– Päť Tibeťanov
– Zázemie v rodine môže urýchľovať alebo spomaľovať regeneračné postupy …

Lunárny kalendár Krásnej pani hovorí, že:

Vhodný čas na čistenie pleti, pleťové masky, strihanie nechtov, depiláciu a zbavovanie sa bradavíc. Kozorožec ovplyvňuje kostru, kolená, držanie tela a pohyb.

Cvik na podporu správneho držania tela: chodidlá na šírku panvy, prsty smerujú dopredu. Zdvihnite prsty nahor a roztvorte do vejára. Ucítite, že sa opierate do troch bodov na chodidlách – veľká kosť pod palcom, pod malíčkom a stred päty. Ak sa takto udržíte, uvedomte si, že sa zapojili svaly predného stehna.

Mesiac záhradkárom:

Uvoľnené záhony pripravujte na výsev dvojročných rastlín v nasledujúcich dňoch. Tie, ktoré nebudete hneď využívať, osejte zeleným hnojením. Pre rýchle vyčistenie pôdy je výborná aksamietnica, ktorú potom môžete zarýľovať.

Zrána okopávajte. V tomto období  rastliny rýchlo rastú, preto potrebujú starostlivosť. Stále kyprite a odburiňujte záhony (kyprením sa znižuje vyparovanie vody). Nezabúdajte na pôdu okolo drevín.

Telový masážny olej – regeneruje pri únave, uvoľňuje napätie, upokojuje a celkovo harmonizuje. Veľmi vhodný aj pre športovcov.

„S prúdom plávajú aj mŕtve ryby.“  (Osho)

31.5.2018 o 11:27 vstupuje Mesiac do znamenia Kozorožec a jeho vplyv potrvá do 2.6.2018 a 0:05.

Foto: 1.Robson Hatsukami Morgan on Unsplash, 2.Tim Marshall on Unsplash, 3.Max Rovensky on Unsplash, 4. Goa Art
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; Lunárny kalendár Krásnej panej, Jednoduchý život e-shop