Hloh obyčajný je známy ako „poklad pre srdce“. Pravidelné pitie zlepšuje prekrvenie srdcového svalu, cirkuláciu krvi a stabilizuje srdcový rytmus. Tiež pomáha pri chrípke, nespavosti, depresií a úzkostných stavoch.
V tradičnom ľudovom liečiteľstve sa hloh používal pri problémoch so srdiečkom (arytmia, tachykardia, angine pectoris). Pomáha v liečbe nervových ochorení, zmierňuje stavy úzkosti. Veľmi účinný je pri neuróze, nespavosti, závratoch, či šumení v ušiach. Pôsobí proti sklerotickým zmenám v cievach, odstraňuje vápenaté usadeniny. Znižuje tlak, spomaľuje pulz, upravuje hladinu cholesterolu… Veľmi cenné sú jeho antioxidačné schopnosti.
Hlohová tinktúra pôsobí pri nespavosti alebo srdcových ťažkostiach:
– 100g plodov hlohu
– 100g 60% liehu
Plodmi hlohu naplníme do jednej tretiny sklenenú pre svetlom chránenú nádobu. Zalejeme liehom, uzavrieme a necháme vylúhovať 14 dní pri teplote 15-25֠C. Nádobu občas pretrasieme. Získanú tinktúru precedíme a doplníme liehom na 100g. Na výrobu tinktúry sú vhodné zaváraninové poháre s vrchnákom so závitom. Užívame 20 kvapiek tinktúry v 100ml vody 3-krát denne.
Hloh obyčajný kvitne v mesiacoch máj – jún. Má liečivý list, kvet aj plod. Keď ho začneme užívať v úvode srdcových ťažkostí, častokrát zmiznú a zabráni ich ďalšiemu rozvoju v budúcnosti.
Experti v oblasti fytoterapie odporúčajú: Keď ide o vážnejšie srdcové problémy, je potrebná konzultácia s odborným lekárom. Hloh totiž zvyšuje aj účinok liekov na srdce.

Špeciálna bylinná zmes z pupeňov rastlín, ktorá priaznivo pôsobí na psychiku. Uvoľňuje psychické napätie, mierne dodáva energiu, tlmí tráviace ťažkosti spojené so stresom.