ZVONKOHRA REGULUJE PRÚDENIE ENERGIE

perex20zvonkohra20pixabay_com20-20zipnonDobrá rada pre zdravie: Zvonkohra sa môže umiestniť kdekoľvek v dome okrem miest kde sa spí, kde sa je a pracuje. Ak je umiestnená pri vchodových dverách, slúži na ochranu pred votrelcami a nepovolanými osobami. Používa sa tiež na oživenie depresívnych alebo smutných miestností. 

Zvonkohra sa vo Feng Shui používa na prečistenie a harmonizáciu priestoru. Veľmi dobre reguluje prúdenie energie. Rýchlo pohybujúcu sa a negatívnu energiu spomalí, stojacu rozhýbe. Umiestnená pri dverách slúži na ochranu a privítanie hostí. Účinky Feng Shui zvonkohry sa prejavujú aj keď sa nehýbe. Zvonkohra prináša do domu dobrú náladu cez zvuk a život z vetra.
Foto:pixabay.com – AlexanderStein
Keď sa zákazníci Jarky Čakajdovej spýtali: „Čím vyniká, čo je zvláštne podľa Feng Shui na bambusovej zvonkohre?“, ihneď som si zapísal jej odpoveď do svojho notesu.
„Bambus je v prvom rade silný symbol pre šťastie. Výrazne tiež zlepšuje prostredie a vytvára harmóniu v dome. Podporuje prispôsobivosť a zároveň aj vysokú odolnosť a nezlomnosť pred nepriazňami osudu. Používa sa aj ako účinný talizman pre dlhovekosť.“
Foto: pixabay.com – sharonang
Ďalšia otázka nenechala na seba dlho čakať. „A kde je podľa vás najlepšie umiestniť zvonkohry?“
„Nie len podľa mňa, ale najmä podľa Feng shui, je najlepšie keď sa kovové zvonkohry umiestnia na západ a severozápad. Tieto svetové strany patria prvku kov. Ale môžeme ich umiestniť aj na sever, ktorý ovláda prvok voda a kov ho podporuje.
Drevené zvonkohry napríklad z bambusov sú účinné len v oblasti prvku drevo. Čiže, východ a juhovýchod a taktiež v oblasti prvku oheň na juhu, lebo drevo živí oheň.
Keramické zvonkohry sa používajú na juhozápade, kde je oblasť lásky a romantiky, na severovýchode kde je oblasť vedomostí a šťastia. A čo je najdôležitejšie vedieť, že aj v strede, kde sa nachádza šťastie celej rodiny, toto sú oblasti patriace prvku Zem.“
Foto: pixabay.com – ZIPNON 
K Jarkinmu výkladu ešte doplním, že pokiaľ ide o počet tyčí na zvonkohre, najlepší je počet 5, 6 alebo 8. Sú to šťastné čísla pre obdobia Feng Shui a to začína od roku 2004 do roku 2024. Počet použitých tyčí má vplyv na šťastie.
Ak si chcete pritiahnuť do života šťastie, použite 6 alebo 8 tyčí a ak chcete potlačiť smolu, najlepšie je použiť zvonkohru s 5 tyčami. Ak chcete zosilniť pozitívny vplyv zvonkohry, môže sa kombinovať so silnými symbolmi ako napríklad pagoda, drak, mystický uzol, či žaba s čínskymi mincami.
Trojnohá ropucha je účinný Feng Shui nástroj na prilákanie bohatstva a hojnosti. Čínska minca zas silná ochrana už nadobudnutých financií a talizman pre šťastie. Na pritiahnutie a prilákanie zákazníkov zvonkohru treba umiestniť do vchodu obchodu, pretože za jej zvukom prichádzajú peniaze a je to zároveň signál, že niekto prichádza.
A posledná dobrá rada pre všetkých maloobchodníkov:
Symbol žaby spolu s čínskou mincou zavesený nad pokladňou podporí úspechy v podnikaní a pritiahne dobré obchody.
pridal: Vlad F & Jaroslava Čakajdová