Zrnko múdrosti I-XI

stocksnap_io20-20mike20kenneally„Sila mysle človeka je priamo úmerná množstvu kávy, ktorú vypije.“ (James Mackintosh)
Káva pre každodenné „povstanie“ z Coffe Sheepu, je kvalitná kávička, ktorá poteší každého znalca čerstvej kávy. 

Foto: StockSnap.io/Mike Kenneally & Vlad F

Dušan Plichta profesionálny poradca zdravej výživy v rozhovore pre časopis RUN the world magazinezdôrazňuje, že „80% kávy, ktorú bežne pijeme, pôsobí toxicky. Aj keď nás mnoho káv na 30 minút povzbudí, tak organizmus celkovo skôr zaťažujú. Vplyvov je viacero, či už ide o plesne, zlé praženie, akrylamídy alebo celkovo nízku kvalitu prvotnej suroviny.

Káva je jeden z najkomplexnejších nápojov, ktorý je perfektný pre naše zdravie a výkon mozgu. Kvalitná bezchybná káva je v súčasnosti jeden z najlepších zdrojov antioxidantov vo výžive moderného človeka. Zároveň je aj perfektnou prírodnou a zdravou stimuláciou pre mozog a telo.

Kvalitná káva sa dá zohnať najlepšie priamo na internete s donáškou domov alebo v niektorých špecializovaných predajniach. Tam problematike kávy rozumejú a vedia vám odpovedať na otázky pôvodu, formy praženia a čerstvosti. Ideálne je kupovať čerstvú kávu praženú na Slovensku. Vtedy z nej získate maximum benefitov.“

V našej káve sa spájajú dve podstatné výhody. Využívame „domácu“ trenčiansku pražiareň a prinášame vám  kvalitné jednodruhové 100% arabiky s presným termínom praženia. Vďaka našej ponuke budete mať šálku extra čerstvej kávy z rôznych oblastí sveta.

Pri pražení priatelia z Coffe Sheepu preferujú stredný stupeň praženia kávových zŕn, kde káva získava všetky atribúty blízko maxima. V aróme cítiť čokoládové a sladkasté tóny. V chuti je príjemne vyvážená typická kyslosť so sladkosťou nápoja. Káva má výrazné telo a príjemnú dlhú dochuť. Stále sú badateľné rozdiely medzi kávami z rôznych regiónov sveta, preto je tento stupeň vhodný pre gurmánov a kávových zanietencov, ktorí preferujú exotickú chuť kávy spojenú so sladkosťou.

Tým ktorí sa stále bránia, možno pootvorí dvierka do sveta kávy štúdia amerického National Health Institute, ktorá ukazuje, že tí čo pijú aspoň štyri šálky kávy denne, majú zhruba o desať percent menšie sklony k depresii ako tí, čo ju vôbec nepijú a neobľubujú.
Mohli by sme teda povedať, že KÁVA = RADOSŤ