ŽIVOT JE KÁVA

Profesor nečakaným spôsobom odhalil svoje tajomstvo. Ako si správne vychutnávať život a žiť bez stresu, bola posledná cenná rada, ktorú odovzdal svojim študentom.  

Skupina vysokoškolských absolventov so závideniahodnými kariérami prišla na návštevu za svojím bývalým profesorom z univerzity. Reč sa zvrhla na sťažnosti, na stres doma aj v práci.

Profesor ponúkol svojím študentom kávu, odišiel do kuchyne a vrátil sa s kanvicou a zbierkou najrozličnejších šálok – porcelánových, umelo hmotných, sklenených, starých i moderných, lacných i drahých, a povedal im, nech sa obslúžia.

Keď už všetci sedeli so šálkou kávy, začal:

„Pozrite, všetky tie pekné a drahé šálky ste si zobrali a na tácke ostali už len tie lacné a ošarpané. Hoci je normálne, že chcete pre seba to najlepšie, zároveň je to hlavný zdroj vašich problémov a stresu. To, o čo vám všetkým v podstate šlo bola totiž káva, nie šálky. Podvedome ste si vyberali tie najkrajšie šálky a rovnako podvedome ste ich porovnávali so šálkami tých druhých.“

Zobral do ruky šálku, odpil si a pokračoval:

„Život je káva, vaša práca, peniaze a spoločenské uznanie sú len šálky. Sú to iba prostriedky, ktoré udržiavajú život, ale nemenia jeho kvalitu. Niekedy, keď sa sústredíme len na tú šálku, zabudneme si vychutnať kávu, ktorú v nej dostávame.“

V našom e-shope môžete nájsť okrem kvalitnej čerstvo praženej čiernej kávy aj zelenú a ajurvédsku bylinnú kávičku.

              

Foto: healthylnb.com; pixabax – karenwarfel; Goa Art