Zdravie podľa mesiaca od 4.1.- 5.1.2018   

Mesiac v znamení Leva sa vo svojej podstate podobá večnému plameňu Slnka. Hreje pre všetkých rovnako, ale viac nedostane nikto. Svoje city považuje za výnimočné a tak ich aj teatrálne demonštruje.

Tretia lunárna fáza – dospelosť

Je priaznivý čas pre všetky kreatívne práce. Najmä umelecké aktivity sú počas týchto dní úspešnejšie. Úspešní sú herci, ale aj ostatní sa môžu dostať do najrôznejších melodramatických výstupov.

Nastáva obdobie psychickej tvorivosti. Objavuje sa potreba sláviť, oslavovať, užívať života v maximálnej intenzite. Všetko je prežiarené radosťou z existencie. Ste prebudení k tvorivosti a originálnemu sebavyjadreniu. Uvoľňujete sa, aby ste pocítili to, čím vo svojej podstate ste, aby ste objavili žeravé jadro vlastného ja.

Lev v januári núti na obzretie sa späť, ktoré posilňuje a dodáva nápady na predsavzatia, ktoré chceme zrealizovať. Obzretie sa za uplynulým rokom vo vás vyvoláva príjemné spomienky a prináša krásne očakávania. Lev rád aj pri minimálnom zaťažení spôsobuje problém ľuďom s ochorením srdca. Neplánujte si viac, ako dokážete splniť.

Využite radu babky bylinkárky a pripravte si levanduľový čaj, ktorý upokojí myšlienky, zníži tlak, bojuje proti migrénam a večer proti nespavosti. Ak nemáte bylinky, postačí aj levanduľový olej nakvapkaný do aromalampy, ktorý pomôže zvládnuť stres, zlepší sústredenie, pamäť a prekrví bunky.

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí, že:

Lev ovplyvňuje srdce a krvný obeh. Vitamín C je  nevyhnutný na udržanie zdravia. Je rozpustný vo vode, a tak jeho prebytok odchádza močom, preto je nutné ho dopĺňať. Na to poslúžia pomaranče, ktoré navyše okrem vitamínu C obsahujú aj vitamín A, kyselinu (vitamín B9) a vlákniny. To všetko potrebujeme pre zdravé srdce, oči, vlasy, mozog, črevá, spermie.

Zastrihnite si vlasy, budú silnejšie a zdravšie. Pokožku hlavy prekrví jogínska metóda: vezmite do rúk veľké chumáče vlasov a vyťahujte ich do miernej bolesti.

Mesiac záhradkárom:

Za priaznivého počasia začnite s prerezávaním drevín. Najskôr kry, ríbezle, egreše a dvojročné výhonky malinčia. Rez by mal byť hladký, aby sa rana čo najskôr zahojila. Väčšie rany ošetrite vhodným prípravkom. Natrite kmene a silnejšie vetvy ovocných stromov latexom alebo vápenným mliekom, ochránite ich pred výkyvmi teplôt.

Levanduľa vám do života prinesie pokoj a uvoľnenie 

Levanduľa lekárska má široké využitie v domácnosti, kuchyni, v tradičnom ľudovom liečiteľstve aj kozmetike. V liečiteľstve predstavuje upokojujúci prostriedok, ktorý tíši migrénu a zbavuje bolesti hlavy, znižuje pocit nervozity, úzkosti a napätia, teda pôsobí pozitívne na celý váš nervový systém. Pre svoju charakteristickú vôňu je hojne používaná v aromaterapii i kozmetike. Účinne odpudzuje hmyz. Je skvelým pomocníkom pri popáleninách, pomáha pri lupienke, ekzémoch a vyrážkach.

„Musieť je najlepší učiteľ.“  (Ruské príslovie)

3.1.2018 o 08:22 vstupuje Mesiac do znamenia Lev a jeho vplyv potrvá do 5.1.2018 a 09:11.

Foto: StockSnap – Ben_White; pixabay – stocksnap
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; Lunárny kalendár Krásnej panej, Jednoduchý život e-shop