ZDRAVIE PODĽA MESIACA OD 29.12.- 30.12.2017

Je priaznivý čas pre dobré investície. Naplňte svoje predsavzatia. Býk ovplyvňuje krk, mandle, čuch, chuť, tylo a ramená. Je vhodný čas pre všetky typy masáži, ktoré posilňujú chrbtové svaly. Nepodceňujte prievan a hluk. Buďte opatrní, ak musíte veľa hovoriť.

Druhá lunárna fáza – mladosť a rozvoj síl

Býk v ponúka využitie času na naplnenie svojich predsavzatí. V tichu zimného večera si zacvičte cviky na uvoľnenie krčných stavcov a svalov, urobte si krátku masáž. Natrite ovládané oblasti kostihojovým krémom. December je všeobecne najchladnejšie a najtemnejšie obdobie roka.

Základnou činnosťou v prírode je udržať a uchovať energiu. Treba sa teplo obliekať, aby ste zabránili úniku energie v dôsledku chladu. Chráňte najmä oblasť pása, chrbta a uší. Sú to oblasti spojené s obličkami a prvkom vody. Ak máte možnosť, zostávajte v týchto dňoch v teplom prostredí, nevenujte sa telesným aktivitám až do takej miery, aby ste sa zadýchali.

Na minimum obmedzte aj kúpanie. Po kúpeli natrite pokožku sezamovým olejom. Vo výžive dajte prednosť teplej strave ako dusené mäso a zelenina, polievky. Preferujte jedlá kyslej, slanej a sladkej chuti. Pustite si príjemnú hudbu, prevoňajte byt vonnou lampou, uvarte si šálku čaju z mäty, rebríčka alebo ľubovníka a v spomienkach sa preneste do čarovných dní detstva.

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí, že:

Býk ovplyvňuje krk, mandle, čuch, chuť, tylo a ramená. Ak pocítite prvé príznaky začínajúcej nádchy, ponorte ruky až po lakte do horúcej vody a vydržte čo najdlhšie. Horúci kúpeľ u niekoho zapôsobí natoľko, že sa nádcha čoskoro stratí. Ak pridáte niekoľko kvapiek olejčeka tea tree alebo eukalyptu, môžete zároveň inhalovať.

Pri starostlivosti o pleť nezabúdajte na krk a dekolt.

Pri nachladnutí je vynikajúci aj zázvorový čaj: stačí kúsok koreňa (asi 2 cm) nastrúhať alebo nakrájať nadrobno, preliať horúcou vodou a osladiť medom.

MESIAC ZÁHRADNÍKOM

Ak to počasie umožní, dokončite záhradné práce – prikryte záhony, kompost, chráňte dreviny. Dajte si do poriadku všetko náradie, nabrúste nože a pílky. Urobte si plán výsevov a výsadieb zeleniny a kvetov pre jar, obstarajte si semená, hnojivá, prípravky na postreky, preštudujte odbornú literatúru.

Silica Bio Eukalyptus Radiata pomôže pri infekciách dýchacích ciest

Táto silica má jemné pôsobenie. Je vhodná pri akútnych dýchacích infekciách. Je možné ju využívať aj v tehotenstve a je obľúbená u detí. Môže sa používať už od 9. týždňa veku dieťaťa.

„Veselá myseľ ťahá klince z truhly.“ (Talianske príslovie)

28.12.2017 o 07:23 vstupuje Mesiac do znamenia Býk a jeho vplyv potrvá do 30.12.2017 a 09:30.

Foto: pexels pixabay, Goa Art
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; Lunárny kalendár Krásnej panej, Jednoduchý život e-shop