ZDRAVIE PODĽA MESIACA OD 28.09.- 30.09.2017?

Čím viac lásky rozdáme, tým viac lásky dostaneme. Staré pravidlo hovorí, že život je pohyb a neustála zmena. Všetko dobré, čo v týchto dňoch urobíme pre svoje kolená, kosti a pokožku sa prejaví dvojnásobne priaznivo.

Druhá lunárna fáza – Prvá štvrť – mladosť a rozvoj síl

Kozorožec v septembri prináša melanchóliu jesenných dní, buďme opatrní aby netrpela naša tvorivá sila a chuť do práce. Pre školopovinné deti a ich rodičov začalo ďalšie vzrušujúce obdobie v škole. Po troch týždňoch je nám úplne zrejmé, že skončila doba oddychu a začala tvrdá práca. Znova sa okolo nás točí stres.

Prišla jeseň a s ňou príležitosť zostať vo forme nielen cez zimu, ale aj celý budúci rok. Niektorým stresom sa nemôžeme vyhnúť, iné môžeme minimalizovať. Je smutné, že aj napriek narastajúcim nákladom na zdravotnú starostlivosť stúpa chorobnosť. Na náš organizmus pôsobí množstvo nežiadúcich vplyvov.

NÁVRAT K PRÍRODNÝM ZDROJOM A PREVENCIA

Človek bol zvyknutý po tisícročia žiť v tesnom vzťahu s prírodou a zrazu bol vrhnutý do prostredia plného syntetických chemických látok, znečisteného ovzdušia, jedov v potrave a stresu. To všetko neúmerne zaťažuje bunkový systém, v tele sa kumulujú jedovaté látky a ľudský organizmus ľahko podlieha ochoreniam.

Na druhej strane, vďaka pokroku je nás na planéte niekoľko násobne viac a ľudia sa dožívajú omnoho vyššieho veku. Týmto však nechcem bagatelizovať nasledujúce rady. Keby bolo všetko „čistejšie“, vďaka pokroku by sme sa ľahšie dožívali dlhovekosti a možno by bolo ešte viac „nesmrteľných“. J

Je nevyhnutné vyhradiť si denne aspoň 20 minút len pre svoje zdravie. Jediná správna cesta je prevencia. Celková masáž, sauna či iný spôsob regenerácie buniek v tomto období nás upokojí, pomôže svalom, kostrovej sústave a kĺbom. „Pohyb je život“, to nie je klišé, ale veľká pravda, a pri kardiovaskulárnej prevencii to platí dvojnásobne.

Silica Grep pomáha pri strese, únave a preťažení, podporuje regeneráciu a prekrvenie

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí:

Kozorožec ovplyvňuje kostru, kolená, držanie tela a pohyb. Telo funguje ako celok. Každá udalosť v určitej časti tela má vplyv na celok, každý „problém“ treba riešiť v rámci celku. Dbajme na príjem vápnika. Zdrojom vápnika sú aj niektoré druhy zeleniny – napr.  kel, brokolica, pór, špenát, mak, pšeničné otruby.

Aby telo dokázalo vápnik vstrebávať, potrebuje vitamín D. Ten sa vytvára v koži pôsobením slnečného žiarenia, inak sa dá získať z oleja rýb. Chráňme sa krémom pred UV žiarením. Zlé držanie tela môže byť dôvodom bolesti šije a chrbtice. Narovnajme sa.

Škodliviny vylučujeme tiež vo forme potu. Premasírujme si všetky záhyby na tele – zlepší sa krvný aj lymfatický obeh. Začnime s ušami, pod spodnou perou, v podpazuší, v ohybe lakťa, poprsí, na brušku, v slabinách, v ohybe kolien. Starajme sa o pokožku.

Mesiac záhradníkom:

Zberajte úrodu. Koreňovú zeleninu ukladajte do pivníc alebo do hroblí (zeler do hroblí nedávajte). Vysejte petržlen a mrkvu. Vykopte jamy a pripravte koly a výsadbu nových stromčekov. Kompostujte zvyšky záhradných rastlín, nesmú byť choré alebo napadnuté škodcami. Každú vrstvu (asi 15 cm) upravte a povrch zasypte 5 cm vrstvou zeminy.

„Zo všetkého, čo je večné, láska je najkratšia.“ ( Moliére )

27.09.2017 o 18:24 vstupuje Mesiac do znamenia Kozorožec a jeho vplyv potrvá do 30.09.2017 a 06:39.

Foto: pexels

Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; G.P.Malachov – Zdravie podľa biorytmov Luny; Petra Neomillnerová – Magický zverokruh