ZDRAVIE PODĽA MESIACA OD 28.07.- 29.07.2017?

Spievajte si, spev je prejavom radosti. Deti sú najčistejšie a najšťastnejšie stvorenia pod slnkom. V Nepále som si všimol obrovskú detskú radosť a nadšenie, keď pózovali pred objektívom. „Deti sú na celom svete rovnaké“, pomyslel som si na ihrisku v Novej Dubnici.

Prvá lunárna fáza – detstvo a dospievanie

Slovenské deti však omnoho častejšie spievajú ako iné, pokiaľ to robia dobrovoľne a nikto ich do toho netlačí. Stačilo, aby som po foťáku vytiahol diktafón a oduševnené detské pesničky sa rozutekali po ihrisku, odrážali sa a preskakovali ponad paneláky.

Námrazu na celej karosérii veterána, lásku v srdci teleportovanú na Enterprise a radosť väčšiu ako Mount Everest som prežíval, keď ma na chvíľu zobrali do svojho sveta. Vložili do mňa svoj entuziazmus, úprimnosť a detskú veselosť, ktorú prežívali počas spievania. Dodnes z tej energie čerpám, často spomínam na tie okamihy a vedome si pripomínam, keď ma začne valcovať svet dospelých.

Alebo, všimli ste si to tiež? Vždy keď naložím „Malý zázrak“ do auta a vydáme sa na cesty, neprejde ani 5 minút a pokiaľ nezačne spievať ona, tak povie, aby som spieval ja. A keď spozná pesničku, spievame a smejeme sa spolu. Absolútne súhlasím s tvrdením, že: spev je prejavom radosti. 🙂

Ste náchylnejší na prechladnutie obličiek?

Ak trávite tieto dni pri vode, mokré plavky si prezlečte a vyhrejte na slniečku. Vyhýbajte sa sedeniu na kameňoch a na studenej zemi, alebo vo vlhkej tráve zavčas ráno ak je rosa. Aj keď svieti slnko, prudko sa odparuje voda.

Dbajte na  dostatočný príjem vitamínu C v čerstvom ovocí a zelenine, pomôžu aj divo rastúce bylinky. V čase dorastajúceho mesiaca sa vitamíny a minerály vstrebávajú rýchlejšie. Prijímajte dostatok tekutín často a v menších dávkach, zabezpečíte si tak rovnováhu telesných tekutín a sústavné vyplavovanie odpadových látok z tela.

Bylinná sypaná čajová zmes na podporu pri ochoreniach obličiek

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí:

Váhy ovplyvňujú obličky. Obličky ovplyvňujú aj náš citový život. Najviac im škodí strach. Skúsme nájsť vo svojom okolí osiky. Tento strom dokáže pomôcť pri pocite strachu a úzkosti. Časté močenie je známkou nedostatočnej činnosti obličiek. Snažme sa menej soliť. Jedzme surovú kapustu, cesnak a tekvicové semienka – zlepšujú vylučovanie prebytočnej vody z tela.

Mesiac záhradníkom:

Saďte predpestované dvojročné rastliny a trvalky na definitívne stanovisko. Zaštipujte rastové vrcholy fuchsií, aby mali viac výhonkov vhodných na odrezky.

„Chceme žiť, chceme byť zdraví, ale iba málokto z nás je ochotný pre to niečo urobiť.“  (J. Jonáš)

27.07.2017 o 17:37 vstupuje Mesiac do znamenia Váhy a jeho vplyv potrvá do 29.07.2017 a 02:22.

Foto: Vlad F, pixabay – Pezibear, Goa Art

Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; G.P.Malachov – Zdravie podľa biorytmov Luny; Petra Neomillnerová – Magický zverokruh