ZDRAVIE PODĽA MESIACA OD 28.06.- 30.06.2017?

Pohlaďte niekoho, koho máte radi. Zastavte sa a nachvíľu. Oddýchnite si, zabavte sa, ale aj zamyslite nad otázkami: Mám trpezlivosť so svojimi najbližšími ako kedysi? Viem sa ešte tešiť z maličkostí?

Prvá lunárna fáza – detstvo a dospievanie

Panna v júni s pribúdajúcim teplým počasím upozorňuje na potrebu oddychu, zábavy, ale aj času na zamyslenie. V zhone všedných dní sa často zabudnete tešiť z maličkostí. Niet divu, že kvôli starostiam často nevidíte slnko a rozkvitnuté lúky, že bez úsmevu prechádzate okolo svojich susedov či priateľov.

Niet divu, že občas nemáte trpezlivosť pre svojich najbližších. Je to škoda, pretože to patrí k častým ľudským chybám a často sa nevyplatí. Vnútorné psychické napätie sa rýchlo prejaví aj na telesnej úrovni.

Starostlivo si chráňte duševné zdravie a pokoj. Pre zaistenie fyzického zdravia, sily, energie, šťastia a dlhého života sú totiž dôležitejšie ako jedlo. Jedzte len vtedy, keď máte radosť a neprenasledujú vás čierne myšlienky. Nikdy nejedzte a nepite, ak sa vás zmocnil hnev, žiaľ, alebo ste v nepríjemnej situácii.

G. Malachov vo svojej knihe Zlaté pravidlá stravovania napísal: „Ak pochybujete či jesť, alebo nejesť, nejedzte, ak neviete či ísť alebo neísť na WC, choďte. To je jeden zo základných kľúčikov k zdraviu, šťastiu a dlhému životu.“ Prechádzky do prírody podporia trávenie.

Špeciálna zmes na poruchy trávenia

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí:

Panna ovplyvňuje pankreas, tenké a hrubé črevo, trávenie. Ráno vypime pohár odstátej vody, naučme sa vyprázdňovať. Snažme sa udržať si správnu váhu. Strava by mala byť tvorená aspoň z polovice sacharidmi, majú nízky glykemický index, t.j. znižujú hladinu cukru v tele.

Navštívme kaderníka, zostrih aj trvalá dlhšie vydržia.

Pri prekyslenom organizme, dodajme telu zinok s vitamínom A. Signálom nedostatku zinku sú biele škvrny na nechtoch. Zinok je tiež vhodný pre tých, ktorí majú suchú šupinatú kožu, lupiny, vyrážky, vypadávanie vlasov, akné alebo zlé nočné videnie. Oboje obsahuje brokolica, navyše má fytoživin, glukorafanin, ktoré sú protizápalové a pomáhajú chrániť pred vznikom civilizačných chorôb. Brokolicu jedzme aj surovú, pridávajme do šalátov.

Mesiac záhradníkom:

Utlačte kompost. Presádzajte rastliny, vysaďte a doosievajte trávnik. Všetkému sa bude dariť. Ešte môžete vysievať skorú hlúbovú zeleninu pre neskorý zber.

„Telo, duša aj duch musia byť v súlade. Ak nie je v tele harmonizujúce prostredie, môže vzniknúť choroba.“ (Hildegarda z Bingenu)

27.06.2017 o 02:41 vstupuje Mesiac do znamenia Panna a jeho vplyv potrvá do 30.06.2017 a 09:01.

Foto: Goa Art

Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; G.P.Malachov – Zdravie podľa biorytmov Luny; Petra Neomillnerová – Magický zverokruh