Zdravie podľa mesiaca od 26.2.- 27.2.2018

Fyzická námaha na čerstvom vzduchu bola v minulosti neodstrániteľnou súčasťou bežného života. Teraz je potrebné ju aj umelo vytvárať v posilňovniach alebo v telocvičniach.

Druhá lunárna fáza – Mladosť a rozvoj síl

Ak sa fyzické telo nepoužíva, potom atrofuje – taký je fyziologický zákon. Telo sa zosilňuje a zlepšuje pri záťaži, ale bez nej sa fyzický stav zhoršuje. Z tohto dôvodu je potrebné trikrát až štyrikrát týždenne telo 30 – 45 minút fyzicky zaťažovať, najlepšie 1-2 hodiny až do začiatku potenia.

Rak varuje pred utváraním unáhlených názorov bez dostatočnej úvahy. Využite vplyvy dorastajúceho Mesiaca a urobte pre svoj organizmus všetko, čo posilní jeho zdravé funkcie. Všetok voľný čas využite na pobyt v prírode.

Ak vás trápia problémy so žlčníkom a pečeňou, príčinou môže byť potláčaný hnev, podráždenosť, zlosť alebo falošná pýcha. Ak ste presvedčení, že všetci okolo vás nesú vinu za nepriazeň osudu a vy ste bezradná obeť, prestaňte sa ľutovať a tým ospravedlňovať svoj hnev a provokácie.

Negatívne energie podporované energiou Raka skôr či neskôr vyvolajú hromadenie žlče a zápal žlčníka. Vyrovnanie sa so všetkým cudzím a neprijateľným a oslobodenie sa od negatívnych myšlienok rozpustí ťaživé balvany a tým očistí pečeň aj žlčník.

Lunárny kalendár Krásnej panej  hovorí, že:

Rak ovplyvňuje žalúdok, dvanástnik, hruď, mliečne žľazy a trávenie. Stres a napätie negatívne ovplyvňujú celé tráviace ústrojenstvo. Objímajte sa, zmeníte si život.

Jemnou masážou oblasti plexus solaris (tretia čakra), ktorá leží pod hrudnou kosťou medzi rebrovým oblúkom asi dva prsty nad pupkom, dokážeme prostredníctvom vegetatívneho nervového systému upokojiť celé telo a zbaviť sa negatívnej energie. Uvoľnite sa, pokojne a zhlboka dýchajte do brucha. Ukazovákom a prostredníkom energicky prechádzajte pozdĺž rebrových oblúkov.

Mesiac záhradkárom:

Polievajte rastliny. Debničky naplňte substrátom pre siatie semien a umiestnite ich na parapet. Vysejte skorú zeleninu a letničky. Vysiate semená kropte odstátou vodou a zatieňte pred priamym slnkom. Rastlinky zostanú na okennom parapete až do polovice mája. Dodatočne prihnojte na tvorbu listov.

Vhodné dni na hľadanie vody, opravy studní a vodovodov. Ak je pôda rozmrznutá, začnite vysádzať vresovité rastliny (potrebujú rašelinový substrát) a ohýbať vresy na zakorenenie. Skúste vysievať petržlen (každý rok potrebuje mať iné miesto). 27.2. prízemie – nepracujte s pôdou ani rastlinami.

Čajový koncentrát obsahujúci byliny pôsobiaci najmä na pocit vyčerpania vplyvom stresu, ale i vplyvom veľkej športovej aktivity. Celkovo upokojuje organizmus, dostáva ho do rovnováhy, zvyšuje jeho energiu. Nemá silné tlmiace účinky, takže sa môže užívať i pri dôležitej duševnej práci.

Špeciálna bylinná zmes z pupeňov rastlín, ktorá priaznivo pôsobí na psychiku. Uvoľňuje psychické napätie, mierne dodáva energiu, tlmí tráviace ťažkosti spojené so stresom. Zloženie: Výťažok z pukov Lipy, Hlohu, Ľubovníka, Šípkovej ruže, Rozmarínu, 48% liehoglicerínu.

Roll-on Antistres  armonicky ladená kombinácia z čisto prírodných esenciálnych olejov môže priaznivo pôsobiť pri vyčerpaní, únave a strese. Uvoľňujúca zmes vôní vás povzbudí, pozitívne naladí. Je jednoduché mať ho vždy po ruke aj v tej najmenšej kabelke.

„Najlepším zrkadlom je starý priateľ.“  (Čínske príslovie)

25.2.2018 o 04:06 vstupuje Mesiac do znamenia Rak a jeho vplyv potrvá do 27.2.2018 a 05:41.

Foto: 1.Pixabay langll, 2.Pixabay StockSnap, 3. Goa Art
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; Lunárny kalendár Krásnej panej, Jednoduchý život e-shop