ZDRAVIE PODĽA MESIACA OD 26.09.- 27.09.2017?

Držme sa pri zemi a nepodľahnime pôsobeniu veľkorysosti, ktorá často nabáda k nepremysleným činom. Nezabudnime, Strelec silne vplýva na pohyblivosť, neprimeraná záťaž hlavne deťom môže priniesť problémy. Pôsobenie masáže, sauna, teplý kúpeľ a oddych s nohami vo zvýšenej polohe prinesie úľavu. Červené potraviny podporia prekrvenie celého tela.

Prvá lunárna fáza – detstvo

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí:

Strelec ovplyvňuje stehná, boky, krížovú kosť a pohyblivosť. Otužovanie a vodoliečba sú najlacnejšie prostriedky proti mnohým chorobám. Striedajme teplú a studenú vodu. Horúca voda uvoľňuje svaly, studená sťahuje. Zakončime studenou vodou, osušme sa trením a teplo sa oblečme.

V ľahu na chrbte pokrčme nohy a pomaly pretáčajme kolená do strán a späť. Uvoľnia sa bedrová chrbtica a bedrový kĺb. Majme sa radi. Odpočívajme s nohami vyššie položenými, ako je srdce. Babská rada na posilnenie väziva: jedzme tri týždne každé ráno lyžicu nastrúhanej mrkvy a mrkvu pridávajme spolu s rascou do kúpeľa.

Mesiac záhradníkom:

Vysaďte popínavé rastliny – brečtan, okrasnú trávu, popínavý zimolez, opletku čínsku, dulovic, plamienok, hlohyňu. Vysaďte ovocné dreviny. Zberajte úrodu.

Ajurvédsky čaj GOKSHURA na uvoľnenie chrbtového svalstva

Produkt by mal pomáhať práve ovplyvňovaným oblastiam pohybovaného aparátu. Prináša úľavu v oblasti krčnej, hrudnej a bedrovej chrbtice. Priaznivo pôsobí na celkovú pohyblivosť – pri zaťažení, ohýbaní a rotácii chrbtice. Uvoľňuje stuhnuté chrbtové svalstvo a zablokované časti chrbtice. Pomáha pri ischiase v dôsledku zapáleného alebo pricviknutého sedacieho nervu. Zvyšuje pevnosť a pružnosť šliach a väzív.

„Buď rozum, alebo láska – nikdy nie oboje.“ (Syrus)

25.09.2017 o 06:01 vstupuje Mesiac do znamenia Strelec a jeho vplyv potrvá do 27.09.2017 a 18:23.

Foto: Archiv – Goa Art
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; Lunárny kalendár Krásnej panej, Jednoduchý život e-shop