ZDRAVIE PODĽA MESIACA OD 25.10.- 27.10.2017?

Ak sa rozhodneme investovať, investujme do svojho zdravia. V týchto dňoch venujme zvýšenú starostlivosť kolenám, pokožke, kostiam, vlasom a nechtom. Úľavu prinášajú bylinkové kúpele a regeneračné a posilňujúce masáže.

Prvá lunárna fáza – detstvo

Chemické lieky, ktorých počet stúpa eliminujú len príznaky chorôb, ale neodstraňujú príčiny problémov. Je dobre, že sa začínajú akceptovať alternatívne metódy liečby, opierajúce sa o čisto prírodné substancie, ktoré očisťujú a regenerujú organizmus, vracajú mu energiu a vitalitu.

Používajme kvalitnú kozmetiku a potravinové doplnky. V týchto dňoch sú účinnejšie nielen pre krásu, ale aj na liečbu rôznych prejavov ochorení. Ale ak máme nevhodný jedálny lístok, zlú životosprávu a nevyvážené emócie, vibrácie Kozorožca nás dôsledne upozornia, aby sme  začali niečo robiť.

Snažme sa do vysokého veku zachovať si zdravie a krásu. Ak trpíme kožnými problémami odporúčam očistu – detoxikáciu, dostatočné množstvo energetizovanej vody, minimalizovať stres a denne regenerovať bunky celého organizmu.

Lunárny kalendár Krásnej panej si môžete kúpiť tu a hovorí, že:

Kozorožec ovplyvňuje kostru, kolená, držanie tela a pohyb. Pokožka chráni telo pred škodlivinami z okolitého sveta a každých 28 dní sa celá vymení. Zdravá pokožka má mierne kyslé pH, asi 5,5. Chráňme pokožku pred UV žiarením a nepriaznivými vplyvmi okolia. Hydratujme ju, vyživujme, zvláčňujme.

Používajme kvalitné prostriedky, najlepšie prírodné – podporia zdravie pokožky. Pokožku udržuje zdravú aj vitamín C (spolupodieľa sa na tvorbe kolagénu) a E, ktorý sa nachádza v bunkovej membráne. Nájdeme ich najviac v citrusoch, tmavozelenej zelenine, jahodách, paradajkách, rastlinných olejoch, orechoch a semienkach.

Život neprináša nič, čo nie sme schopní zvládnuť.

Naťahujme sa, hýbme sa, kedykoľvek máme možnosť. Babská rada pri reumatizme: bolestivé miesto masírujme rozrezaným surovým zemiakom.

Mesiac záhradkárom:

Vykopte mrkvu a zemiaky, uskladnite ich na zimu. Všetky uvoľnené plochy po zelenine vyčistite od všetkých zvyškov a zkompostujte ich vrátane vňate z paradajok a zemiakov. Časti napadnuté chorobami spáľte.

Bio Argánový olej vyživuje všetky typy pleti

Tento argánový olej obsahuje vysoké množstvo prírodného vitamínu E. Spomaľuje proces starnutia a výrazne zjemňuje už vzniknuté vrásky. Pozitívne pôsobí na začervenanú a vysušenú pleť, ktorú zvláčňuje, zjemňuje a obnovuje jej pružnosť. Je vhodný aj na pokožku so sklonom k tvorbe strií a po holení. Využiť sa môže tiež na posilňujúce zábaly suchých vlasov či ako prísada do kúpeľa.

„Láska neodpúšťa buď nič, alebo všetko.“ (Balzac)

24.10.2017 o 02:12 vstupuje Mesiac do znamenia Kozorožec a jeho vplyv potrvá do 27.10.2017 a 14:58.

Foto: pixabay – ATDSPHOTO
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; Lunárny kalendár Krásnej panej, Jednoduchý život e-shop