ZDRAVIE PODĽA MESIACA OD 24.08.- 26.08.2017?

Život je neustála zmena a to je fakt. Pribúdajúci Mesiac v znamení Váh zosilňuje účinok vitamínov. Odvar z malinových listov zlepšuje prácu obličiek a odstraňuje opuchy.

Prvá lunárna fáza – detstvo

Využime posledné dni na relax. Môžeme si napríklad v prírode vyhľadať tiché miesto pri brehu zurčiaceho potôčika a pokúsme sa meditovať. Ak máme problémy, sila dní s pôsobením  na oblasť bedier, močového mechúra a obličiek môže priniesť riešenie, keď sa zamyslíme a prijmeme ako fakt, že „život je neustála zmena.“

Dávajme pozor, aby naše obličky mali stále dostatok vody a tepla. Neseďme na kameňoch, či mokrej tráve, aj keď sa nám zdá byť teplo. Buďme opatrní pri dovolenkových pobytoch pod stanom, už sa hlásia jesenné zarosené rána.

Pribúdajúci mesiac v znamení Váh signalizuje zosilnený účinok vitamínov a minerálov v ovocí, zelenine, ale aj v bylinkách. Treba využiť všetky dary prírody v záhradách, alebo na potulkách prírodou.

MALINY – SLADKÝ LIEK

Maliny dozrievajú v auguste. Maliny sú výborným prostriedkom na zníženie horúčky a vyvolanie potenia. Pôsobia ako tabletka aspirínu, ale neškodia sliznici žalúdka a neničia tráviace orgány. Malina zlepšuje chuť do jedla a používa sa pri liečbe chudokrvnosti.

Zachovávajú mladosť, pretože vitamíny A ,E, PP a B2, ktoré obsahujú, zodpovedajú za osobné naladenie, pružnosť kože a rovnomernú farbu tváre. Podporujú potenciu a veľmi užitočné sú pre tehotné aj pre tých, ktorí chcú otehotnieť, pretože obsahujú kyselinu listovú. Odvar z malinových listov má slabý močopudný účinok, ktorý zlepšuje prácu obličiek a odstraňuje opuchy.

Pri nachladnutiach sa maliny užívajú takto: 1 – 2 čajové lyžičky sušených plodov sa zalejú pohárom vriacej vody a nálev sa pije horúci. Po takomto čaji je nutné ľahnúť si do postele a dobre sa vypotiť.

Lahodný ovocný čaj Maliny v mede

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí:

Váhy ovplyvňujú obličky, čistenie krvi a rovnováhu telesných tekutín. Pamätajme na dostatok tekutín.

Veľa soliť je nesprávne, nesoliť vôbec je také isté, soliť primerane je správne. Soľ je nutná pri tvorbe žalúdočných štiav, pre správne fungovanie svalov a prenos nervového vzruchu. Pomáha udržať vodu v tele, soľný roztok dodáva telu dôležité minerály a zbavuje telo odpadu. Ak veľa solíme, jedzme čerstvé ovocie a zeleninu, pomáhajú soľ z tela odplavovať.

Pime občas minerálky a liečivé vody, obsahujú vápnik a horčík. Vhodný čas na pečenie. Zaspievajme si. Kto si spieva, je šťastný.

Urobme si masáž na povzbudenie obličiek: stojme vzpriamene, zatnime dlane do päste a poklepávajme si mierne pás a chrbticu z oboch strán. Začnime hore na chrbtici smerom ku krížovej kosti. Počas poklepania sa môžeme ohnúť.

Mesiac záhradníkom:

Odkvitnuté trvalky rozdeľte a presaďte, do zimy zakorenia, odstraňujte odkvitnuté kvety. Vysaďte cibuľoviny, ktoré kvitnú na jar – narcisy, bledule, snežienky, tulipány, pacibuľky ľalií, dvojročné rastliny vrátane cheiranty a nezábudiek, aby mali dostatok času zakoreniť. Ak treba, preočkujte ruže.

„Radšej byť smutný s láskou než veselý bez nej.“  (Goethe)

23.08.2017 o 03:04 vstupuje Mesiac do znamenia Váhy a jeho vplyv potrvá do 26.08.2017 a 10:52.

Foto: Miroslav Zavadil, Goa Art
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; G.P.Malachov – Zdravie podľa biorytmov Luny; Petra Neomillnerová – Magický zverokruh