ZDRAVIE PODĽA MESIACA OD 24.07.- 25.07.2017?   

Deň začínajte s úsmevom. Radujte sa a smejte najčastejšie ako sa len dá, budete žiť dlho v dobrom zdraví. Všetko čo v dvoch dňoch putovania Mesiaca znamením Leva urobíte pre svoje srdce a krvný obeh bude pôsobiť dvojnásobne priaznivo, preventívne a liečivo.

Prvá lunárna fáza – detstvo a dospievanie

V týchto dňoch neriskujte, vyhnite sa mimoriadnej námahe srdca a krvného obehu, najmä ak trávite čas oddychu pri vode. Niekedy je to ťažké, pretože Lev nabáda k zábavám a spoločenskému životu, čo sa zvyčajne nezaobíde bez alkoholu. Ak sa to dá a máte dostatočnú vnútornú disciplínu orientujte sa skôr na teplý čaj a miešané chladené nápoje.

Každé ráno začínajte širokým úsmevom. Dobrá nálada má priaznivý vplyv na každú bunku nášho tela. Pokiaľ úsmev rozžiari vašu tvár nežným svetlom, každá bunka odpovedá svojou obnovou a znovuzrodením k životu.

Počas úsmevu sa zvyšuje hladina endorfínov, hormonálnych látok, ktoré majú priamy vplyv na vylučovanie stresových hormónov v organizme a znižujú ich množstvo. Pridávam aj tip na zdravo prežité leto: Radovať sa a smiať sa!

Pozor na nesprávny stravovací systém pri vysokom krvnom tlaku!

Podporne pôsobia pravidelne zaradené ovocno – zeleninové dni pri pôsobení Leva a Barana. Jedzte obzvlášť brokolicu, zeler, cesnak, cibuľu. Znížte dlhodobo príjem sodíka na minimum tým, že odstránite soľničku zo stola. Nepoužívajte továrensky konzervovanú zeleninu, polievky atď.

Správne užívané potravinové doplnky, strava a úpravy životosprávy znižujú nielen tlak, ale aj požiadavky na množstvo liekov. Môjmu telu veľmi pomohlo, keď som vylúčil všetky solené krekry, keksy, čipsy, tyčinky, orechy a pod. Vylúčte všetky druhy spracovaného mäsa v konzervách, salámy, údeniny, zvoľte vhodný spôsob prípravy jedla.

A samozrejme pozor aj na nadmerné užívanie liekov. Všetky farmaceutické prípravky majú efekt v znižovaní tlaku, ale neriešia príčinu. Dlhodobo majú aj nežiadúce vedľajšie účinky na organizmus.

Ovocná sypaná čajová zmes pre dobrú náladu

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí:

Lev ovplyvňuje srdce a krvný obeh. V júli čínska medicína radí, aby sme posilňovali krvný obeh. Krvný obeh rozprúdi všestranný pohyb, sprchovanie, tancovanie alebo masáže. Chôdza patrí k naším najzákladnejším pohybom, je prirodzená a veľmi zdravá.

Zostrihnime si vlasy, budú silnejšie a zdravšie.

Nájdime si tep na zápästí a započúvajme sa do jeho tlkotu. Pred vysokým tlakom chráni horčík (napr. banány, paradajky, hrach…). Na povzbudenie nízkeho tlaku pime čaj zo zázvoru, hlohu, angeliky a žihľavy.

Mesiac záhradníkom:

Vysaďte jahody, aby stačili pred zimou dobre zakoreniť. Vysejte miešanku na zelené hnojenie pod ovocné stromy aj tam, kam chcete na jeseň ovocné stromy vysádzať. Vysokým paradajkám zrežte vegetačné vrcholky, aby už vyššie nerástli a ostatné paradajky dobre dorástli a dozreli. Založte nový trávnik, dosejte trávu na holé miesta.

„Chceme žiť, chceme byť zdraví, ale iba málokto z nás je ochotný pre to niečo urobiť.“  (J. Jonáš)

23.07.2017 o 10:34 vstupuje Mesiac do znamenia Lev a jeho vplyv potrvá do 25.07.2017 a 12:31.

Foto: stocksnap.io – Jeremy PaigeGoa Art
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; G.P.Malachov – Zdravie podľa biorytmov Luny; Petra Neomillnerová – Magický zverokruh