ZDRAVIE PODĽA MESIACA OD 24.06.- 25.06.2017? 

Nov je vhodný čas pre zmenu k lepšiemu. Zasmejte sa, predĺžite si život. Chcete vo svojom živote niečo zmeniť? Nov je tma – temnota, v ktorej však už klíčia zárodky nových plánov, túžob a predsavzatí. A otázka na záver: je naozaj najlepšia taká liečba, pri ktorej sa užíva čo najviac liekov súčasne? 

Prvá lunárna fáza – NOV – detstvo a dospievanie

Rak v júni so svojim sklonom k ustarostenosti potláča intuíciu a môže potláčať aj city. Tlmí optimizmus, dobrú náladu a správnu životosprávu. Dobre udržiavané telo je najspoľahlivejší priateľ.

Telo toho, kto má pri jedle výčitky, bude vždy nespokojné a aj prijímané potraviny najvyššej kvality bude považovať za nestráviteľnú záťaž. Myšlienky majú veľkú silu.

Buďte opatrní v jedle a pití najmä večer, aby ste organizmus nezaťažili potravou, ktorá zanecháva prevažne kvasné a hnilobné procesy. Správna regenerácia telesných a mozgových buniek v priebehu noci môže prebehnúť len vtedy, ak konzumujete zdraviu prospešné, hodnotné a ľahko stráviteľné jedlo.

Nadmerné užívanie liekov veľmi zaťažuje pečeň a súčasne celý organizmus.

Ukazuje sa, že farmakológovia a ani lekári v praxi neboli pripravení na negatívne účinky liekov, ktoré nazývajú „nežiadúce“. V súčasnosti je k dispozícii obrovské množstvo liekov a pacienti im nekriticky dôverujú. Svetové štatistiky poukazujú na to, že 60 až 70 % ľudí predpokladá už pri prvej návšteve lekára, že dostane nejaký liek. Mnohí sa nazdávajú, že čím viac ich dostanú tým lepšie.

Myslím, že teraz je na mieste otázka: Naozaj je najlepšia taká liečba, pri ktorej treba užívať čo najviac liekov súčasne?

Bylinná sypaná čajová zmes pre dobrú náladu a pohodu

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí:

Rak ovplyvňuje žalúdok, dvanástnik, hruď, mliečne žľazy a trávenie. Obmedzme v týchto dňoch vyprážané a ostré jedlá.

Nov je vhodný čas pre zmenu k lepšiemu. Chceme vo svojom živote niečo zmeniť? Zasmejme sa, predĺžime si život.

Ak sa chystáme držať pôst, skúsme zeleninový deň. Zelenina je zásadotvorná a vracia rovnováhu prekyslenému organizmu, dobre sa trávi a pomáha odstraňovať odpadové látky z hrubého čreva. V žalúdku a čreve sa trávi asi hodinu, neobsahuje tuk, je bohatá na vitamíny, minerály a vlákninu.

Mesiac záhradníkom:

24. nov – rastlinu, ktorej sa nedarí alebo je chorá, zrežte. Polievajte rastliny.  Trávnik za veľkého sucha nekoste príliš krátko, inak presychá a vytvorili by sa na ňom ostrovčeky suchých miest. Na skalke zrežte po odkvitnutí taricu a taričku. Spevňuje brehy riek a potokov. Nezberajte úrodu.

„Telo, duša aj duch musia byť v súlade. Ak nie je v tele harmonizujúce prostredie, môže vzniknúť choroba.“ (Hildegarda z Bingenu)

23.06.2017 o 00:07 vstupuje Mesiac do znamenia Rak a jeho vplyv potrvá do 25.06.2017 a 00:06.

Foto: ,Goa Art

Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; G.P.Malachov – Zdravie podľa biorytmov Luny; Petra Neomillnerová – Magický zverokruh