Zdravie podľa mesiaca od 23.3.- 24.3.2018

Nezabúdajte, že iba na vás leží zodpovednosť za vedomé využitie vášho života. Zlou myšlienkovou činnosťou človek znevažuje nielen seba, ale aj svoje okolie.

Prvá lunárna fáza – detstvo – Prvá štvrť

Duševná činnosť vytvára okolo človeka zvláštne energetické vyžarovanie, ktoré ovplyvňuje priestor a priťahuje k sebe zodpovedajúce udalosti a ľudí. Veľmi dôležité je myslieť pozitívne a realizovať zamýšľané. Čím viac sa človek sústredí na pominuteľné veci, emocionálne požiadavky a lživé snahy, tým je slabší a závislejší.

Starostlivosť o fyzické telo nie je možné zanedbávať. Neblahý vzťah k sebe sa odrazí na častom nachladnutí, chorých zuboch, zlom psychickom stave, naruší činnosti tráviaceho systému, nedostatku síl, predčasnom starnutí a vážnejších dôsledkoch. Zákon karmy tu pracuje názorne: ak žijete takto – budete mať problémy s telom.

Blíženci v marci dávajú telu pocítiť svoj vplyv na plecia, ramená ruky a pľúca. Chvíľu by ste vyskakovali od radosti, ale vzápätí upadáte do depresie. Vnútorné napätie vyvoláva energetické bloky, ktoré sú príčinou mnohých problémov v ovládaných častiach tela.

Odborníci odporúčajú v týchto dňoch vyhľadávať takéto problémy, lebo prinášajú príležitosti absolútneho nasadenia a odhodlania ich riešiť. Aj s málom dokážete mnoho. Platí staré známe: „S chuťou do toho a polovica je hotovo“.

Mesiac v blížencoch 🙂

Doprajte si pobyt na čerstvom vzduchu, ale nenechajte sa oklamať počasím. Ešte je veľmi premenlivé a príliš ľahké oblečenie sa môže vypomstiť.

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí, že:

Blíženci ovplyvňujú pľúca, priedušky, dych, ramená a ruky. Narovnajte sa, bude sa vám lepšie dýchať. Fajčiari nezabudnite na prísun vitamínu C, každá vyfajčená cigareta ho zničí až 100mg.

Pri chrípke a prechladnutí upokojuje čaj z kvetu bazy čiernej. Pomáha pri bolestiach nosných dutín, je protizápalový, podporuje potenie, je vhodný pri kašli aj sennej nádche.

Mesiac záhradkárom:

Ak je vhodné počasie, vysaďte predpestované begónie, vysejte priamo na záhon otužilejšie letničky – iberku, jednoročnú gypsomilku, aksamietnicu, nechtík, hrachor, kapucínku. Tiež traviny, trvalky a brokolicu. Rozsaďte a presaďte trvalky a skalničky kvitnúce v neskorom lete a na jeseň – chryzantémy, sasanky, jesenné astry, materinu dúšku, vres.

Priedušky – bylinný čaj, pôsobí pozitívne pri zápaloch priedušiek, uvoľňuje prieduškovú astmu, zlepšuje vykašliavanie. Vhodný pri rôznych typoch viróz. Zloženie: Materina dúška vňať, Ibiš koreň, Skorocel list, Oman koreň, Podbeľ list, Prvosienka kvet, Šalvia vňať

Priedušky a nachladnutie – tinktúra zo zmesi z pupeňov špeciálna bylinná zmes z pupeňov rastlín, ktorá priaznivo pôsobí na znižovanie teploty, podporuje vykašliavanie, pôsobí pozitívne pri liečbe nádchy, zápaloch čelových dutín a iných zápaloch a virózach. Zloženie: účinná látka -extrakt z pupeňov Divozela, Lipy, Kapucínky, Ruže šípkovej, Vŕby bielej, Smrekovca, Grepových semienok, 48% liehoglicerín.

Priedušky a pľúca – čajový bylinný koncentrát (konzistencia podobná sirupu) je koncentrovaný bylinný čaj vyrábaný unikátnou technológiou, pri ktorej sa niekoľko hodín lúhujú byliny pod tlakom vodnou parou. Koncentrovaný vodný výluh je zahustený jablčným koncentrátom. Je vhodný pri ochoreniach priedušiek a pľúc, na podporu a regeneráciu priedušiek a pľúc po prekonaných ochoreniach.

Čajový koncentrát neobsahuje cukor, neobsahuje ani chemické a konzervačné látky vrátane alkoholu. Napriek tomu, že neobsahuje cukor, vďaka jablčnému koncentrátu vynikajúco chutí a u detí je veľmi obľúbený. Je vhodný aj pre malé deti, diabetikov a vegetariánov. Užívanie čajových koncentrátov nemá žiadne kontraindikácie.

„Odpočinok je korením práce.“  (Plutarchos)

22.3.2018 o 06:30 vstupuje Mesiac do znamenia Blíženci a jeho vplyv potrvá do 24.3.2018 a 09:52.

Foto: 1. Archiv Goa Art, 2. Miroslav Zavadil, 3. Goa Art
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; Lunárny kalendár Krásnej panej, Jednoduchý život e-shop