ZDRAVIE PODĽA MESIACA OD 22.11. – 23.11.2017

Nenechajte sa prekvapiť melancholickou náladou. S krásnou a čistou pleťou súvisí strava a stav hrubého čreva. Myslite na svoje kolená. Zdravie nie je samozrejmosť, treba mu venovať starostlivosť

Prvá lunárna fáza – detstvo

Kozorožec v novembri a jesenné počasie môžu vyvolávať melancholickú náladu. Nenechajte sa prekvapiť a zbytočne nepreháňajte. Ak počasie ukáže peknú tvár, neváhajte a vyberte sa do prírody.

Aj keď jeseň pokročila, vždy v nej nájdete čaro, ktoré vo vás vyvolá pekné spomienky. Ak sa chystáte hľadať vianočné prekvapenia, buďte opatrní, nepreháňajte, aby ste nezostali prekvapení. Myslite na svoje kolená, ich zraniteľnosť v týchto dňoch je väčšia, ako po iné dni.

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí, že:

Kozorožec ovplyvňuje kostru, kolená, držanie tela a pohyb. Dbajme na príjem vápnika. Zdrojom vápnika sú citróny, sušené figy, datle, hrozienka… A oriešky – mandle, arašidy, pistácie, slnečnicové semená. Vlašské orechy obsahujú fluór a zvyšujú pevnosť kostí a zubov. Pri osteoporóze pomáha cesnak a cibuľa, obsahujú síru nevyhnutnú pre zdravie kostí.

Užívajme si veci okolo seba.

Vhodný čas na vyživujúce pleťové masky a starostlivosť o pokožku. Urobme si voňavý kúpeľ, upokojuje, zvláčňuje a hojí pokožku. Uvedomte si, že s krásnou a čistou pleťou súvisí strava a stav hrubého čreva.

Mesiac záhradníkom:

Zbavte záhony všetkých zvyškov rastlín. Ak nemrzne, je posledný termín na prácu s pôdou a zapracovanie zeleného hnojiva, aby sa zapracované organické hnojivo mohlo pod vplyvom mikroorganizmov premeniť a zabudovať do pôdnej štruktúry. Ak mrzne, nechajte pôdu odpočívať. Udupte kompost a zakryte ho, aby mohli organizmy spôsobujúce rozklad ešte stále pracovať.

Kĺby a chrbtica – čajový koncentrát napomáha pri problémoch s pohybovým ústrojenstvom

Tento koncentrát sa využíva pri bolestiach a zápaloch kĺbov, artróze, artritíde, reumatických bolestiach, pri bolestiach chrbtice. Byliny v ňom obsiahnuté pozitívne pôsobia na chronické zápaly nervov vedúcich z chrbtice, ale i na zápaly trojklanného nervu. Takisto je vhodný aj pri svalových bolestiach, bolestiach Achillovej šľachy, tzv. ostrohách a výrastkoch. Neobsahuje cukor, takže je vhodný i pre diabetikov. Je bez chemických a konzervačných látok, bez alkoholu, takže je vhodný aj pre malé deti.

„Smiech čistí zuby.“ (Africké príslovie)

21.11.2017 o 08:14 vstupuje Mesiac do znamenia Kozorožec a jeho vplyv potrvá do 23.11.2017 a 21:13.

Foto: Miroslav Zavadil
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; Lunárny kalendár Krásnej panej, Jednoduchý život e-shop