ZDRAVIE PODĽA MESIACA OD 20.07.- 21.07.2017?

Čo si myslím, to som. Čo si myslím, to tvorím. Naši predkovia raz za mesiac počas tejto skrytej fázy prežívali posvätnú bázeň, úžas a najhlbšiu úctu. Neprítomnosť mesačného svetla zahŕňa nie len to, čo nie je vidieť, ale aj to, čo nie je možné racionálne chápať.

Štvrtá lunárna fáza – Temná Luna

Tma je predchodca svetla rovnako ako tehotenstvo predchádza zrodeniu a spánok umožňuje obrodenie. Aj v ľudskej psychike prežívame temné obdobia, počas ktorých sa sťahujeme do seba, pričom navonok sa ako keby nič nedialo. Napriek tomu pri spätnom pohľade často zisťujeme, že tieto zdanlivé neplodné obdobia boli v skutočnosti klíčením, ktoré predchádzalo rozkvetu kreativity a rastu.

Bez možnosti uchýliť sa do ústrania, odpočinúť si a uľaviť si od nárokov vonkajších aktivít vedomého a bdelého života, nám naše telo aj duch nedokážu stále poskytovať zásoby životodarnej energie. Ak správne porozumieme temnote, môže sa nám pod rúškom tmy podariť osvojiť si mágiu vlastných zvláštnych rituálov, ktoré možno povedú k oživeniu a obrodeniu nášho života.

Väčšina z nás ani nezistí, že sa ocitla v období temnej fázy a že v skutočnosti ide o prirodzené obdobie, ktoré je samozrejmou súčasťou každého životného cyklu. Nechápeme, že každý koniec je úvodom k novému začiatku a preto keď nás vlastný životný rytmus posunie do temnej fázy, netušíme, čo sa to deje. Sme stuhnutí, podliehame panike, ovládne nás strach, chaos, neistota a bolesť.

Mojim zámerom, keď raz za mesiac píšem o lunárnej fáze skrytého Mesiaca – Temnej Lune, je prehodnotenie temnoty. Aby sme pochopili, že skrytá fáza cyklického procesu je skôr fázou hojenia a obrody ako fázou strachu a nevedomosti.


Kniha JEDNODUCHÝ ŽIVOT o nájdení svojho poslania v živote

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí:

Blíženci ovplyvňujú pľúca, priedušky, dych, ramená a ruky. Joga používa dychové techniky na zvládnutie stresu – aktívny výdych, pre získanie novej energie – aktívny nádych a pre zahriatie organizmu – zadržiavanie dychu.

Urobme si masáž dlaňami, naťahujme prsty a cvičením uvoľnime ruky. Masírujme jemným tlakom bod, ktorý sa nachádza tri centimetre pod krkom. Odbúrava stresové hormóny a zlepšuje držanie tela.

Mesiac záhradníkom:

Vetrajme šaty aj byt, natierajme a lakujme, všetko bude dobre schnúť. Prihnojte na kvet. Rastliny práve teraz potrebujú najviac živín, aby kvitli. Zostrihnite a znovu tvarujte živé ploty. Je vhodná doba pre boj so škodcami – proti hubovitým chorobám, proti obaľovaču jabloňovému a slivkovému. Ruže striekajte proti voškám a múčnatke. 21. nepracujte s pôdou ani rastlinami.

„Chceme žiť, chceme byť zdraví, ale iba málokto z nás je ochotný pre to niečo urobiť.“ (J. Jonáš)

19.07.2017 o 09:31 vstupuje Mesiac do znamenia Blíženci a jeho vplyv potrvá do 21.07.2017 a 10:09.

Foto: pixabay – dima goroziya
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; G.P.Malachov – Zdravie podľa biorytmov Luny; Petra Neomillnerová – Magický zverokruh