Zdravie podľa mesiaca od 2.1.- 3.1.2018    

Zvieratá sú nepokojné, dokonca aj pohodlné domáce mačky to ťahá von. Spln je tak nabitý energiou, že to môže byť nepríjemné pre mnohých citlivejších jedincov.

SPLN – Tretia lunárna fáza – dospelosť

Riešením je vykompenzovať toto napätie nejakou aktivitou, tancom komunikáciou s ľuďmi, tvorivou prácou či magickým rituálom. Kryštáli sú teraz viac energeticky nabité a spln podporuje jasnovidecké schopnosti. Práca, ktorá je pri ňom začatá, má väčšiu šancu na úspešné dokončenie.

K privolaniu úspechu si môžete zaobstarať malý citrín a nosiť ho mesiac v peňaženke alebo vo vačku. Kryštál vyčistíte a nabijete ho tak, že ho počas splnu umiestnite do rituálneho kruhu v miske s vodou. Misku držte v rukách a predstavujte si, že lunárna energia prechádza vodou. Druhý deň kameň vytiahnite z vody, zovrite ho v dlaniach a sústreďte sa na predstavu svojho úspechu.

Spln s Rakom v januári spôsobuje zmätok v citoch, ktoré víťazia nad rozumom. Všetky svoje problémy v Rakom ovládaných orgánoch vnímate zvlášť intenzívne. Snažte sa zachovať si určitý odstup od svojho cítenia, vtedy si aj vaša láska zachová vyváženosť a bude stabilnejšia.

Život je rebríčkom priorít a jednou z najdôležitejších je zdravie. Vnímajte ho ako dar, ktorý nedostane každý. Prehodnoťte svoj životný štýl, spôsob stravovania, pitný režim, pohybové aktivity, svoje návyky, zvyky aj zlozvyky. Nepodľahnite depresiám. Nájdite si dôveryhodného človeka, ktorému sa môžete zveriť so svojimi túžbami, starosťami a smútkom.

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí, že:

Rak ovplyvňuje žalúdok, dvanástnik, hruď, mliečne žľazy a trávenie. Život neprináša nič, čo nie ste schopní zvládnuť. Ak držíte pôst na spln, hovorte si: Čistím sa, mám radosť.

Pôst nie je hladovanie, pri pôste sa vysadia všetky živočíšne produkty (zostávajú dlho v tráviacom trakte) a obmedzí sa skladba potravín, najlepšie na jeden druh. Odporúča sa ovocie, zelenina a varené obilniny, doplnené väčším množstvom tekutín a vody s citrónom alebo zázvorom. Ideálne je pôst doplniť masážou a meditáciou.

Mesiac záhradkárom:

Je spln. Nesaďte, prihnojujte. Pôdu prihnojujte kompostom, ktorý môžete prihodiť aj na trávnik pokrytý snehom. Topiaci sa sneh roznesie hnojivo ku koreňom. Ak nemrzne, polejte stálezelené dreviny a ihličnany. Ak sú vysadené na jeseň, chráňte ich pred ostrým slnkom.

Vysievajte zeleninu na rýchlenie – hlávkový šalát, reďkvičky a karotku. Predpestujte si sadbu zeleru a karfiolu.  Pri plánovaní výsevu a sadby dodržujte zásady striedania plodín.

Citrín vám dodá silu a sebadôveru

Citrín chráni pred zlom všetkého druhu. Je to ochranca aury, čistí čakry. Prináša pozitívny životný postoj a zosilňuje intuíciu. Rozvíja tvorivé schopnosti. Dodáva sebadôveru.

„Môj dom, môj hrad.“  (Anglické príslovie)

1.1.2018 o 09:10 vstupuje Mesiac do znamenia Rak a jeho vplyv potrvá do 3.1.2018 a 08:21.

Foto: StockSnap – Freestocks; lacie-slezak
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; Lunárny kalendár Krásnej panej, Jednoduchý život e-shop