Zdravie podľa mesiaca od 19.4.- 20.4.2018

Spojenie vedy s prírodnými postupmi je veľmi účinné riešenie. Lieky na krátku chvíľu rýchlo odstránia príznaky, ale príčina ostane nevyriešená dovtedy, kým sa vy nerozhodnete to zmeniť. Regenerácia a prevencia sú cestou k naštartovaniu samoregulačných mechanizmov.

Prvá lunárna fáza – Detstvo

Hipokrates povedal: „Choroby nepadajú z neba. Vznikajú z mnohých malých hriechov proti prírode a jej poriadku. A keď sa nahromadia, prepuknú zdanlivo z čista-jasna.“

Môžete prečítať množstvo kníh, podrobiť sa množstvu terapií, ale ak budete očakávať zázraky na počkanie, klásť podmienky a požiadavky svojim blízkym, vyčítať a hľadať vinníkov v okolí, budete si priťahovať problémy donekonečna a nič nevyriešite.

Spojenie vedy s prírodnými postupmi je veľmi účinné riešenie už vzniknutých zdravotných problémov. Lieky prinášajú úžitok, keď sú správne indikované, včas podávané a racionálne aplikované. Prostriedky v podobe chemických látok však neriešia pôvod ochorenia. Pri dlhodobom užívaní zaťažujú organizmus svojimi vedľajšími a nežiadúcimi účinkami, vzniká začarovaný kruh, z ktorého sa vymaniť nie je vôbec jednoduché.


Nič vám nepomôže, ak sa sami nezmeníte. Nenechajte sa ovplyvňovať. Naučte sa počúvať signály svojho tela a dôverujte im. Len tak si utvoríte jasný obraz o tom, čo vášmu telu pomáha, alebo škodí. Nikdy nezabudnite, že ste slobodný a samostatne sa rozhodujúci človek. Máte slobodnú vôľu, vyberte si možnosti, ktoré vám vyhovujú. Len na základe svojich postojov a rozhodnutí sa uzdravujete alebo zotrvávate v chorobách.

Harmónia sa stáva kľúčovým slovom pre regeneráciu. Spolu s prevenciou znamená viac ako liečba. Je lepšie včas vyrovnať energetický deficit, ako nechať úplne oslabiť dôležité orgány. Nie je to cesta pohodlná, ale vedie k cieľu.

Lunárny kalendár Krásnej pani hovorí, že:

Blíženci ovplyvňujú pľúca, priedušky, dych, ramená a ruky. Pite šípkový čaj s medom, to je najlepšia ochrana pred nachladnutím.

Dýchanie rovnako ako pohyb ovplyvňuje tiež peristaltiku čriev, činnosť žalúdka, pečene a obličiek. Pekne sa narovnajte a skúste jednoduché dychové cvičenia – pri nádychu mierne vykleniete brucho, pri výdychu ho naopak zatiahnite. Nádych si predstavte ako privoňanie ku kvetu a výdych ako sfúknutie sviečky.

Mesiac záhradkárom:

Vysievajte a vysádzajte kvety, byliny a brokolicu. Vetrajte pareniská a skleníky, začnite otužovať chúlostivé letničky. Povzbudíte tak rastliny k silnému rastu. 20.4. prízemie – nepracujte s pôdou ani rastlinami.

Izbové rastliny a rastliny na balkóne potrebujú ideálne jedenkrát za dva až tri roky oživiť pôdu. Niekedy stačí aspoň výmena hornej vrstvy zeminy. Lopatkou odstráňte starú do výšky 3-6 cm po celej ploche kvetináča a potom dajte čerstvú od pôvodnej výšky. Horná plocha zeminy má začínať 2 cm pod okrajom, aby sa rastlina dobre zalievala.

Kuc kuc – bylinná sypaná čajová zmes v biokvalite. Čaj na podporu vykašliavania v časoch nepriaznivých…
Zloženie: mäta, šalvia, rumanček, tymián, lipa, baza čierna.

„Mysli na to, aký je život krátky.“  (Plautus)

18.4.2018 o 14:02 vstupuje Mesiac do znamenia Blíženci a jeho vplyv potrvá do 20.4.2018 a 16:25.

Foto: 1.Pixabay Nickbar, 2.Pixabay Activedia, 3. Goa Art
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; Lunárny kalendár Krásnej panej, Jednoduchý život e-shop