ZDRAVIE PODĽA MESIACA OD 19.11.- 21.11.2017

Utužujte svoje zdravie pohybom. Nepodceňujte smäd a doprajte telu dostatok tekutín. Strelec v novembri charakterizuje rýchle napredovanie, čo môžete využiť na doriešenie pracovných záležitostí.

Prvá lunárna fáza – detstvo

Veľa ľudí má problémy s krížami. Jednou z príčin môže byť zlé držanie tela a následne zlé prúdenie energií. Snažte sa chodiť vzpriamení a niekoľkokrát denne si pretiahnite chrbát. S ohľadom na silný vplyv Strelca na pohyblivosť nie je vhodná zvýšená námaha.

Svaly a kĺby uvoľní teplý bylinný kúpeľ a masáž, spolu s pôsobením prírodných krémov je počas týchto dní zvlášť priaznivá na uvoľnenie kŕčovito stiahnutých svalov.

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí, že:

Strelec ovplyvňuje stehná, boky, krížovú kosť a pohyblivosť. Buďte stále v pohybe – pohyb zaplavuje telo hormónmi šťastia. Zlepší sa držanie tela, telo sa spevní.

Poriadne zakúrte, vyženiete vlhkosť zo stien.

Zaraďte do jedálnička špenát, obsahuje kreatín nitrát, ktorý vytvára silnejšiu svalovú hmotu. Špenát je bohatý na horčík, ktorý pomáha udržiavať zdravú funkciu svalov a nervov a tiež pomáha regulovať hladinu krvného cukru a krvný tlak. Najviac horčíka získate z tepelne upraveného špenátu.

Pri celulitíde sa osvedčila soľ z mŕtveho mora, ktorá chráni pokožku pred vysúšaním, uvoľňuje väzivo a vyhladzuje pokožku. Pridajte soľ do kúpeľa (teplota okolo 37 stupňov).

Mesiac záhradníkom:

Zabezpečte polokry broskýň – prihrňte pôdu k spodným konárom. Ak zmrzne celá koruna, potom na jar po odstránení ochrannej vrstvy broskyne často zo spodných konárov novo omladzujú (preto je dobré vykonávať veľmi nízke vetvenia koruniek).

Telový a masážny olej Maratónec na regeneráciu

Masážny olej je vhodný nielen na starostlivosť o nohy, ale aj na masáž kože so sklonom k výronom, pomliaždeninám a namáhaným častiam tela. Skvele regeneruje, uvoľňuje a prehrieva pokožku pred aj po fyzickej námahe.

„Láska je znovuzrodenie.“ (Nemecké príslovie)

18.11.2017 o 19:59 vstupuje Mesiac do znamenia Strelec a jeho vplyv potrvá do 21.11.2017 a 08:13.

Foto: archív Goa Art 
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; Lunárny kalendár Krásnej panej, Jednoduchý život e-shop