ZDRAVIE PODĽA MESIACA OD 19.09.- 20.09.2017?

Nov je vhodný čas na nový začiatok, na zmenu k lepšiemu. Venujme sa ozdravným zeleninovým, alebo ovocným pôstnym dňom. V partnerských vzťahoch obmedzme zbytočnú kritiku a rozpory, mohlo by to mať dozvuky.

Štvrtá lunárna fáza a Nov

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí:

Panna ovplyvňuje pankreas, tenké a hrubé črevo, trávenie. Ráno vypime pohár odstátej vody, naučme sa každé ráno vyprázdňovať. V septembri radí čínska medicína posilňovať slezinu a pankreas. Prehnaná starostlivosť a vracanie sa do minulosti slezinu oslabujú. Neživme takéto myšlienky. Funkciu sleziny aj pankreasu podporujú čaje zo slezu, repíka, žihľavy a lipkavca.

Nov je vhodný čas na nový začiatok, na zmenu k lepšiemu. Ak sa chystáme držať pôst, zamerajme sa na prečistenie tela, nie na diétu. Veľa pime, majme pri sebe stále fľašu s vodou.

Mesiac záhradníkom:

Kopte jamy na jesennú výsadbu ovocných stromov, pripravte koly a úväzky. Z pôdy vyryjte pažítku a trsy rozdeľte. Nechajte koreňový bal vyschnúť a uložte do chladu. Môžete ho použiť na rýchlenie a mať čerstvé bylinky.

Kto nepresadil izbové rastliny na jar, môže tak urobiť teraz. V októbri už spomalia vývoj a prejdú do vegetačného pokoja. Pred príchodom prvých mrazov presaďte neskoro kvitnúce chryzantémy do kvetináčov a preneste ich do skleníka. 19. – zapracujte do záhonov zelené hnojenie. 20. – ošetrite rastliny, ktorým sa nedarí.

Serafin bylinný čaj Pankreas pomáha pri problémoch s pankreasom

Produkt by mal pomáhať práve ovplyvňovaným oblastiam ako pankreas, trávenie. Znižuje zápaly pankreasu, zlepšuje vylučovanie tráviacich enzýmov a zmierňuje plynatosť.

„Až keď sme našli lásku, vieme, čo nám v živote chýbalo.“ (Ruskin)

18.09.2017 o 06:52 vstupuje Mesiac do znamenia Panna a jeho vplyv potrvá do 20.09.2017 a 12:05.

Foto: pixabay – kellepics, Goa Art
Zdroje:  Lunárny kalendár Krásnej panej, Jednoduchý život e-shop, Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia