ZDRAVIE PODĽA MESIACA OD 18.10.- 20.10.2017?

Nov je vhodná doba na nový začiatok, na zmenu k lepšiemu. Pocity stiesnenosti nám pomôže odstrániť povzbudzujúci kúpeľ v šalvii, harmančeku či prasličke. Každodenné cvičenie život v šťastie premení.

Štvrtá lunárna fáza – NOV

Nov s Váhami v októbri silne ovplyvňuje spracovanie tukov, opatrní majú byť ľudia s problémami látkovej výmeny. Vyhýbajme sa väčšej fyzickej a psychickej námahe.

Pocity stiesnenosti nám pomôže odstrániť povzbudzujúci kúpeľ v šalvii, harmančeku, prasličke, dobré sú aj drvené šípky. Silnejú túžby po harmónii, preto tento kúpeľ povzbudí telo aj dušu, dodá životnú energiu. Obsahuje prírodné látky vhodné aj pre deti, hlavne keď sú mrzuté a nepokojné.

Lunárny kalendár Krásnej panej si môžete kúpiť tu a hovorí, že:

Váhy ovplyvňujú obličky, čistenie krvi a rovnováhu telesných tekutín. Dostatok tekutín v týchto dňoch pôsobí veľmi dobre – odvádza prebytočnú kyselinu močovú, a tým zabraňuje jej usadzovaniu v kĺboch.

Obličky posilňuje cvikla, petržlen a mrkva, majú močopudný účinok a pomáhajú „prepláchnuť“ močové ústrojenstvo.

Čím viac lásky rozdáme, tým viac lásky dostaneme.

Nov je vhodná doba na nový začiatok, na zmenu k lepšiemu. Ak sa chystáme držať pôst, uvedomme si, že pôst nie je hladovka. Je sa jednoduchá strava, najlepšie jeden druh, ktorý nevyžaduje tvorbu viacerých tráviacich enzýmov, tým šetrí energiu žalúdka. Jedlo si rozdeľme na päť až sedem porcií.

Ak jeme len raz denne, telo si začne energiu ukladať v podobe tukových zásob. A hýbme sa. Každodenné cvičenie život v šťastie premení.

Mesiac záhradkárom:

Vysaďte ľalie a ruže, aby v lete vykvitli. Vysaďte trvalky rašiace na jar a cibuľoviny – tulipány, hyacinty, narcisy, krokusy. Neskôr vysadené menej zakorenia, pomaly rastú a málo kvitnú. Ošetrite ruže, nakopcujte k nim zeminu a odreže odkvitnuté konce. 19. nov – ošetrite rastliny, ktorým sa nedarí.

Tinktúra Obličky a močový mechúr napomáha pri zápaloch

Produkt by mal pomáhať práve ovplyvňovaným oblastiam ako obličky a močový mechúr. Zmierňuje zápaly, rozpúšťa kamienky a vyplavuje piesok.

„Láska je voda života; prijmi ju do svojho srdca a do svojej duše.“ (Háfiz)

17.10.2017 o 19:35 vstupuje Mesiac do znamenia Váhy a jeho vplyv potrvá do 20.10.2017 a 03:40.

Foto: pixabay – Bert1001; Goa Art

Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; Lunárny kalendár Krásnej panej, Jednoduchý život e-shop