ZDRAVIE PODĽA MESIACA OD 18.08.- 19.08.2017?

Temná fáza Mesiaca je spojená so ženským menštruačným cyklom. Ženy majú chuť ísť do postele, stiahnuť rolety a tam zostať v sladkom a tichom mlčanlivom obrodení. Málokto tuší, že ruža je kúzelnou bylinou a každá jej farba má vlastnú magickú symboliku.

Štvrtá lunárna fáza – Temná Luna

Staroveké kultúry, ktoré uctievali ženské božstvá, vedeli, že čas menštruácie je pre ženu najsilnejším obdobím v mesiaci. Je to čas, kedy sú psychické a spirituálne sily na vrchole. Práve z tohto dôvodu sa menštruujúce ženy (počas doby Temnej Luny) uchyľovali do zvláštnych chalúp. V meditácii, modlitbe či rituáli komunikovali s božstvami, usilovali sa o liečbu a pravdu.

S nástupom kultúr mužských božstiev sa ženy počas menštruácie aj naďalej izolovali. Teraz to však nebolo preto, že by boli sväté, ale preto, že muži sa obávali ich veľkej psychickej siy, ktorá im bola na toto obdobie v mesiaci prepožičaná. Menštruujúca žena sa stala tabu a považovala sa za nečistú. Táto tradícia prežíva v mnohých kultúrach dodnes a veľakrát sú menštruujúce ženy z náboženských obradov vykázané.

AKO FUNGUJE MÁGIA BYLÍN

Čarovanie s bylinami je založené na niekoľkých magických princípoch. Všetko živé na Zemi má v sebe životnú silu, inak povedané energiu. Táto energia vyžaruje zvláštne vibrácie a vplyvy. Energia jednotlivých rastlín sa od seba mierne líši. Niektoré byliny podporujú lásku, iné pomáhajú pri ochrane a pod.

A preto keď „čarodej“ alebo „čarodejka“ sústredí svoju vnútornú silu, zameria ju na nejaký pozitívny cieľ a túto energiu doplní svojimi vedomosťami o rastlinách, pracuje potom s mágiou bylín. Ak vieme, čo chceme dosiahnuť, stačí tomu venovať „kúzelnú“ energiu a nakoniec už len zbierame ovocie svojho snaženia.

RUŽA A KÚZLA

Romantická ruža, o ktorej sme ani netušili, že je kúzelnou bylinou. Puky a okvetné plátky z ruže predstavujú klasickú súčasť kúziel spojených s láskou. Navyše ruža, pokiaľ sa pestuje v záhrade, priťahuje víly. Šípky, plody ruže, môžeme navliekať pomocou veľkej ihly na tenkú červenú šnúrku. Potom tieto šípkové „korále“ nosíme preto, aby sme prilákali lásku a priateľstvo.

Navyše sa tieto suché šípky výborne hodia ako doplnok ku kúzlam zameraných na liečenie a privolanie šťastia. Dajú sa použiť aj ako súčasť kúzelného miešku, ktorý pomáha jeho nositeľovi vnímať lásku a cítiť sa dôležitým.

Nasledujúci zoznam farieb ruží a ich magických významov môžeme využiť ako praktickú pomôcku pri vymýšľaní našich vlastných originálnych kúziel s bylinami. Môžeme pracovať s čerstvými ružami vo váze, alebo opatrne otrhať okvetné lístky a pridať ich do kúzelného mieška. Pamätajme, že ak si nemôžeme sami ruže vypestovať, vždy máme možnosť skočiť do obchodu s kvetmi a jednu či dve si kúpiť.

Farby ruží v súvislosti s mágiou:

Karmínová – symbolizuje hlbokú, temnú, búrlivú lásku
Žltozelená – predstavuje prosperitu, plodnosť a šťastie
Koralovo červená – symbolizuje kúzlo a náklonnosť
Tmavo ružová – je znamením vášne, odvahy a zápalu
Slonovinová – predstavuje romantiku a stálosť, zrelú lásku
Oranžová – je to vitalita, vášeň a energia
Svetlo ružová – symbol romantiky a vysnenej prvej lásky; túto farbu je možné využiť pre vyvolanie príjemných pocitov tepla a nežnosti
Purpurová – predstavuje silu, túžbu a neodolateľnú rozprávkovú ríšu
Červená – to je pravá láska, zmyselná a romantická
Červenobiela – tvorivosť, ale aj jednota a súdržnosť
Žltá – radosť a šťastie, komunikácia a sila slnečnej energie
Biela – pokoj, láska, kúzelný vplyv Luny, začiatok všetkého nového

BYLINKOVÉ KÚZLO PRE KAŽDÚ PRÍLEŽITOSŤ

Toto kúzlo vychádza z vedomostí dávnych čarodejok a šamanov, tých jediných pôvodných „zasvätených“. Toto bylinné kúzlo môžeme tiež zahrnúť do svojho vlastného magického vedenia. Nasledujúce verše budú dobre fungovať v kombinácii s magickým vplyvom jednotlivých farieb ruží alebo s ďalšími pozitívnymi kúzlami, ktoré si budeme sami vymýšľať. Držím palce a prajem veselé čarovanie!

Nech ma počujú starí mudrci,
keď vzývam ich tajomné sily.
Farby a vône pomôžu môjmu kúzlu,
tak staň sa moja vôľa a nikomu škoda.

Vonný olej Ruža prevonia váš domov kúzelnou vôňou

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí:

Rak ovplyvňuje žalúdok, dvanástnik, hruď, mliečne žľazy a trávenie. Ak trpíme pálením záhy, odborne pyrózou, spime na ľavom boku. Pri spánku na pravom boku je dolný pažerákový zvierač vystavený väčšiemu tlaku.

Vypime harmančekový čaj, hojí zápaly zažívacieho traktu.

Sadnime si na päty, nadýchnime sa a pri výdychu sa skloňme ku kolenám, napočítajme do šesťdesiat. V predklone si končekmi prstov masírujme lícne kosti (línia žalúdočného meridiánu).

Mesiac záhradníkom:

18. nepracujte s pôdou ani rastlinami. Polievajte rastliny, hovorte s nimi, bude sa im lepšie dariť. Je vedecky dokázané, že rastliny vnímajú vaše slová aj myšlienky. Zvukové vibrácie potom podporujú ich rast. 19. prihrňte na pór zeminu, aby mal biele krčky. Nezberajte úrodu.

17.08.2017 o 18:13 vstupuje Mesiac do znamenia Rak a jeho vplyv potrvá do 19.08.2017 a 19:54.

„Láska začína láskou“  (La Bruye‘re)

Foto: pixabay – bstad; pixabay – annca, Goa Art
Zdroje:  D. Georgeová – Mystéria Temnej Luny, E. Duganová – Mágia bylín pre začiatočníkov, Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; G.P.Malachov – Zdravie podľa biorytmov Luny; Petra Neomillnerová – Magický zverokruh