Zdravie podľa mesiaca od 17.2.- 18.2.2018

Dorastajúci Mesiac je časom regenerácia, prijímania a prísunu. Teraz sa však aj ľahšie priberá. Zákon prírody hovorí: Len ten, kto je najlepším priateľom sám sebe, môže byť priateľom ľudí.

Prvá lunárna fáza – Detstvo

Dorastajúci Mesiac dodáva, plánuje, naberá, posilňuje, vdychuje, hromadí energiu, zbiera sily, vyzýva šetriť sa a odpočívať. Čím bližšie je spln Mesiaca, tým silnejšie je pôsobenie tejto sily.

To, čo počas dvoch týždňov dorastajúceho Mesiaca urobíte na posilnenie tela a jeho orgánov, má oveľa lepší účinok ako za ubúdajúceho Mesiaca. Minerálne látky a vitamíny telo prijíma oveľa ľahšie.

Ale pozor! Telo je pripravené na prijímanie, teraz sa aj ľahšie priberá – pri rovnakých množstvách jedla.

Dbať na svoje telo, dať mu to, čo potrebuje, je prastará povinnosť, s ktorou prichádzame na svet. Kto si nenájde denne aspoň tridsať minút pre skutočné potreby svojho tela, bude asi mať z choroby väčšiu radosť a úžitok ako zo zdravia. To je pravda, aj keď to možno znie tvrdo.

Niektorí radi kážu: „Miluj svojho blížneho!“ a pritom v úsilí ľudí ovládať pokrytecky zamlčujú „… ako seba samého“. Ignorujú zákon  prírody: Len ten, kto je najlepším priateľom sám sebe, môže byť priateľom ľudí. A len ten sa môže nazvať priateľom, kto nedáva podmienky, ani sebe, ani svojim protihráčom.

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí, že:

Ryby ovplyvňujú chodidlá, chôdzu a lymfatický systém. Teraz podporte lymfatický systém vypotením, či už pri práci, športe alebo v saune. Nezabudnite potom stratu tekutín doplniť.

V Rybách si neumývajte ani nestrihajte vlasy (tvoria sa lupiny a vlasy rednú).

Urobte si kúpeľ nôh, masírujte chodidlá. Na chodidle sa nachádzajú akupresúrne body, ktoré sú prepojené s určitým orgánom. Premačkaním a masážou chodidla, najlepšie palcom a kolmo do tkaniva, podporíte ich funkcie.

Mesiac záhradkárom:

Polievajte. Vždyzelené listnáče, na jeseň vysadené ihličnany a rododendrony prihnojte na tvorbu listov. Zostrihnite minuloročné výhonky okrasných tráv.

Každý zdravotný problém má svoju príčinu a svoje prejavy. Zlepšenie zdravotného stavu nedosiahneme iba dočasným odstránením symptómov. Je preto vždy dôležité pozrieť sa hlbšie a odhaliť duševné a telesné súvislosti našich zdravotných problémov.

Tinktúra – Žily a lymfa je špeciálna bylinná zmes z pupeňov rastlín, ktorá priaznivo ovplyvňuje stav žilného a lymfatického aparátu. Znižuje výskyt kŕčových žíl, opuchov, zápalov žíl, Bércových vredov a praskajúcich žiliek.

Himlájsky ajurvédsky bylinný čaj Nagara na lymfatický systém: Ayurvéda je tradičný hinduistický ucelený systém zdravotnej starostlivosti, pochádzajúci z územia Himalájí, uznaný Svetovou zdravotníckou organizáciou, ktorej hlavným cieľom je najmä prevencia ochorení.

Vďaka správne zvoleným bylinným preparátom a upravenému jedálnemu lístku si môžete upevniť svoje zdravie a predĺžiť život. Viac o tomto ayurvédskom čaji sa dočítate na domacalekaren.com.

„Kto sa veľa pýta, veľa sa dozvie.“  (České príslovie)

16.2.2018 o 03:42 vstupuje Mesiac do znamenia Ryby a jeho vplyv potrvá do 18.2.2018 a 13:04.

Foto: 1.Pixabay marcisim, 2.Pixabay Mojpe, 3. Goa Art
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; Lunárny kalendár Krásnej panej, Jednoduchý život e-shop