ZDRAVIE PODĽA MESIACA OD 17.12.- 18.12.2017

Všímajte si jeden druhého, budete mať k sebe bližšie. Nekazte si vzťahy malichernosťami. Nov je šanca niečo vo svojom živote zmeniť. Ak sa chystáte držať pôst, dajte si za cieľ zlepšiť a posilniť svoje zdravie, nie schudnúť.

Štvrtá lunárna fáza – staroba a NOV

Nov so Strelcom v decembri prináša veľké nadšenie s nebezpečenstvom niečo prehnať a potom tvrdo pristáť. Zmeny počasia hrozia podchladením krížov. Zbytočne nepreťažujte bedrá a stehná, bolesťou sa môže hlásiť ischiasov nerv. Odporúčajú sa ovocné a zeleninové šťavy, bylinkové čaje, kúpele a jemná masáž.

Vzduchom sa šíri nádherná vôňa ihličia a mieša sa s láskavými arómami s adventného a vianočného pečiva, čo umocňuje tajomný prísľub sviatkov. V tomto vianočnom čase sa možno častejšie ako inokedy vraciate vo svojich spomienkach do detstva a často si pomyslíte, že vtedy to bolo akési krajšie. Je to skutočne tak? A je to vôbec možné, že by odrazu všetku tú romantiku odvial čas do nenávratna?

Neodvial, len ľudia mali k sebe bližšie, viac si všímali jeden druhého. Múdrosť predkov sa prenáša z generácie na generáciu. Nepokazte si sviatky malichernosťami. Snažte sa ich prežiť v pohode, aby na ne hlavne vaše deti mohli spomínať ako na čosi čarovné a nepominuteľné.

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí, že:

Strelec ovplyvňuje stehná, boky, krížovú kosť a pohyblivosť. Skúste automasáž – začnite vždy od nôh smerom k srdcu a od srdca malými krúživými pohybmi alebo naopak dlhými ťahmi a jemným tlakom.

Nov je šanca niečo vo svojom živote zmeniť. Nikdy nie je neskoro začať znova! Premyslite si svoje možnosti. Ak sa chystáte držať pôst, dajte si za cieľ zlepšiť a posilniť svoje zdravie. Veľa pite, majte pri sebe stále fľašu s vodou.

MESIAC ZÁHRADNÍKOM

Ak nemrzne, ošetrite viditeľné poškodenia na ovocných stromoch. Silne napadnuté konáre odrežte a zatrite prostriedkom na ošetrenie rán. Konáre zničte (ohnisko škodcov). Popraskané „rany“ vyčistite rezom a zase zatrite.

Drôtenou kefou odstráňte hrubú opadávajúcu kôru, lišajníky a machy. Odobratú kôru zase zničte. Natrite latexom alebo vápenným mliekom (1,5 kg vápna na 10 litrov vody). 16. Nov – ošetrite choré alebo zle rastúce rastliny.

Srdce s posolstvom pre vašu spriaznenú dušu

ĎAKUJEM TI! Aj týmto drobným darčekom v podobe srdca, ktoré v sebe ukrýva čarovné slovíčko, môžete prekvapiť vašich najbližších. Určite sa nájde veľa dôvodov. Ručná práca – originálne autorské dielo z pálenej hrnčiarskej hliny s reliéfovým vzorom od nevidiacej keramikárky a hrnčiarky zo Stredného Považia zahreje na duši asi každého.

„Najčulejším zlom na svete je ohováranie.“ (Latinské príslovie)

16.12.2017 o 02:07 vstupuje Mesiac do znamenia Strelec a jeho vplyv potrvá do 18.12.2017 a 14:32.

Foto: pixabay – RitaE; Goa art
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; Lunárny kalendár Krásnej panej, Jednoduchý život e-shop