ZDRAVIE PODĽA MESIACA OD 12.10.- 13.10.2017?

Rak v októbri praje rýchlemu vybavovaniu záležitostí, ale aj oddychu. Spoliehajme sa na svoju intuíciu, bude sa nám dobre dariť. Dávajme si pozor na kulinársky koníček, ktorý prináša radosť, ale môže mať za následok aj problémy žalúdka, poruchy trávenia či stúpajúcu ručičku na váhe. Využime dary jesennej prírody a kuchtime s ovocím a zeleninou.

Štvrtá lunárna fáza – Posledná štvrť – staroba

Je tu jeseň a s ňou prichádzajú aj problémy psychického rázu, ktorým tiež treba venovať pozornosť. Neoceniteľné služby pri ich odstraňovaní má regenerácia, ale aj správne zvolené potravinové doplnky len osobne pre vás. Pozor! Čo pomáha inému, vám môže uškodiť.

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí:

Rak ovplyvňuje žalúdok, dvanástnik, hruď, mliečne žľazy a trávenie. V októbri nám radí čínska medicína posilňovať žalúdok. Prevencia pred žalúdočnými problémami: obmedziť vyprážané a mastné jedlá, fajčenie, alkohol a pitie kávy. Jedzme čo najviac čerstvých zelených potravín, sú bohaté na chlorofyl a čistia organizmus.

Zažívací trakt upokojí mätový, feniklový, zelený a harmančekový čaj. Stačí vypiť po dúškoch jednu šálku, nič sa nemá preháňať. Pod okom na lícnej kosti leží druhý bod žlčníka. Dôkladne ho premasírujme.

Mesiac záhradníkom:

Polievajte rastliny – je lepšie zaliať väčšou dávkou vo vodných dňoch ako každý deň trochu. Vysádzajte ihličnany a vždyzelené rastliny. Koste trávnik. Nezberajte úrodu na uskladnenie.

Tradičné ajurvédske ovocie Amalaki na imunitu a žalúdok

„Božské ovocie“, tak vnímajú v Indii toto ovocie Amaliki. Slnkom sušené ovocné plody sú prírodným zdrojom antioxidantov, vitamínov (najmä vitamínu C) a sviežej energie. Pôsobí priaznivo na gastrointestinálne zdravie, revitalizáciu telesných tkanív a posilnenie imunitného systému.

„Bez lásky je náš život cestou do hrobu.“ (Heyduk)

11.10.2017 o 05:38 vstupuje Mesiac do znamenia Rak a jeho vplyv potrvá do 13.10.2017 a 08:40.

Foto: StockSnap_Matthias_Zomer; Goa Art
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; Lunárny kalendár Krásnej panej, Jednoduchý život e-shop