Zdravie podľa mesiaca od 11.3.- 12.3.2018

Nohy vás nesú životom. Zaslúžia si viac pozornosti, ako im bežne venujete. Pomôžte svojim nohám, udržte ich v suchu a teple. Skráťte čas, ktorý musíte stráviť v uzavretej, nepriedušnej a často vlhkej obuvi.

Štvrtá lunárna fáza – Staroba

Energia týchto dní nabáda k vytrvalej práci s jasnou hlavou. Jasne rozlišuje medzi dobrom a zlom.

Buďte ostražití. Ak sa vyberiete na lyžovačku, alebo dlhú túru, myslite na svoje kolená. Môžu byť citlivejšie a zraniteľnejšie ako po iné dni. Všetko čo v týchto dvoch dňoch putovania Mesiaca znamením Kozorožca urobíte pre svoje kolená, kosti a pokožku bude pôsobiť dvojnásobne priaznivo liečivo.

Aj keď na konci zimy obsahuje zelenina a ovocie najmenšie množstvo živín, pretože sú už dlho skladované, napriek tomu je to lepšie riešenie v porovnaní so stravou, v ktorej prakticky vitamíny chýbajú.

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí, že:

Kozorožec ovplyvňuje kostru, kolená, držanie tela a pohyb. Pite minerálne vody, obsahujú potrebný vápnik. Zacvičte si, jogínska múdrosť hovorí: Ste takí mladí, ako pružnú máte chrbticu.

Vhodný čas na čistenie pleti, pleťové masky, strihanie nechtov, depiláciu a zbavovanie sa bradavíc. Hladkú, čistú a zdravú pleť pomáha udržiavať zinok. Jeho zdrojom sú tekvicové semená, cibuľa, cesnak, aloe, aníz, fenikel, ľanové semená, šípky, hrášok, sója.

Mesiac záhradkárom:

Vytrhávajte burinu, kyprite pôdu, prihnojte na tvorbu koreňa. Opravte plot, robte nové cesty, založte kompost. Vhodný čas na boj proti škodcom žijúcim v zemi.

Khadi bylinná pleťová maska Ruža – proti stárnutiu pleti. Unikátne zloženie – odborne zostavená ajurvédska receptúra – podľa prísnych európských štandardov prírodnej kozmetiky BDIH. Vyrobené z čerstvo spracovaných bylín, kvetov a ovocia. 100% vegan. Khadi pleťová maska RUŽA ponúka vynikajúcu ochranu pre zrelú, suchú a citlivú pleť a pre pleť náchylnú k predčasnému starnutiu.

Všetky zložky sú starostlivo zladené, aby redukovali vrásky, vypínali pleť a zásobovali ju vlhkosťou. Podporuje ochranný kyslý plášť pokožky a jej prirodzenú regeneráciu. Maska pôsobí do hĺbky pleti a omladzuje ju. Pokožka je hydratovaná, hebká a žiarivá. Okvetné lístky damaškovej ruže vyrovnávajú vlhkosť pokožky, rozjasňuje ju, zjemňuje a spomaľuje proces starnutia pleti

Khadi pleťový a telový olej Ružový lotos predstavuje ľahký, jemný, harmonizujúci a skľudňujúci olej, ideálny pre zmiešanú a problémovú pleť. Ajurvédska receptúra – komplexné pôsobenie kvetov, bylín, éterických olejov a kvalitných základových olejov. Pre každodennú starostlivosť o pokožku tváre a tela a vynikajúci masážny olej.

Medovka – pleťová voda. Jemná citrusová vôňa, vhodná pre citlivú pleť. Čistí a posilňuje pokožku. Uľahčuje rozčesávanie vlasov a upokojuje pleť po holení a depilácii. Bez konzervačných a syntetických látok.

„Lepší je blízky sused ako vzdialený brat.“  (Biblické príslovie)

10.3.2018 o 10:52 vstupuje Mesiac do znamenia Kozorožec a jeho vplyv potrvá do 12.3.2018 a 23:43.

Foto: 1.Pixabay InternalEye, 2. Goa Art
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; Lunárny kalendár Krásnej panej, Jednoduchý život e-shop