ZDRAVIE PODĽA MESIACA OD 10.11.- 11.11.2017

Ak na všech svatých zima nemá moci, vtrhne o svatém Martinu v noci.“ „Ak príde Martin na bielom koni, metelica metelicu honí.“ Všetko riešte pokojne, nevystavujte sa riziku prudkého zvýšenia krvného tlaku. Vhodným pomocníkom na tieto dni je cesnak. Šťastie je, keď človek žije v harmónii so sebou a so svetom.

Štvrtá lunárna fáza – Posledná štvrť – staroba

„Od svatého Martina, zahreje len perina.“ Okrem toho je to čas pravidelného príchodu zimy a prvého snehu aj do nižších oblastí. Je zaujímavé, že najstaršie pranostiky nehovoria „o bielom koni svätého Martina“ ale označujú sa ako „čas brúny“.

Tak naši predkovia označovali všetky kone, ktorých základná farba srsti bola síce biela, ale bola prekrytá srsťou inej farby – hnedej, hnedočervenej až hnedočiernej. Prirovnanie prvých snehových popraškov k srsti koní bolo nielen hlboko poetické, ale aj výstižné a verné.

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí, že:

Lev ovplyvňuje srdce a krvný obeh. Dodajte telu zázračný vitamín C.

Zaraďte do jedálnička ľanové semienka, znižujú zlý LDL cholesterol, regulujú krvný tlak a zlepšujú obranyschopnosť organizmu. Dôležité zvlášť pre ženy je, že bránia prílišnému vylučovaniu vápnika močom. Pre lepšie strávenie ich zomeľte alebo veľmi dobre rozhryzte. Pridávajte ich do šalátov, nátierok, jogurtu, sypte na chlieb a pod.

Šťastie je keď človek žije v harmónii so sebou a so svetom. Všímajte si krásu okolo seba. Hovorte si: To je krásne, to sa mi páči, veľmi ďakujem.

Zostrihnite si vlasy, budú silnejšie a zdravšie.

Mesiac záhradníkom:

Na jahodovej plantáži naposledy plečkujte a okopávajte. Medzi jahody dajte rašelinu alebo kompost, aby nevymrzli.

Medvedí cesnak – tinktúra z rastlín pomôže pri vysokom krvnom tlaku

Tinktúra predstavuje podporný prípravok pre posilnenie organizmu najmä v oblasti vysokého krvného tlaku, cholesterolu a artériosklerózy.

„Zamilovaní sú blázni.“ (Plautus)

09.11.2017 13:29 vstupuje Mesiac do znamenia Lev a jeho vplyv potrvá do 11.11.2017 a 17:40.

Foto: pixabay – Sponchia
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; Lunárny kalendár Krásnej panej, Jednoduchý život e-shop