ZDRAVIE PODĽA MESIACA OD 10.10.- 11.10.2017?

Blíženci v októbri v chladnom a nevľúdnom počasí prajú učeniu, čítaniu či štúdiu literatúry. Do spoločných aktivít zapojme aj deti, určite nám budú vďačné za každú spoločne prežitú chvíľu. Ak sa vyberieme na prechádzku, pripravme sa na časté zmeny počasia, pľúca a priedušky bývajú v októbri najohrozenejším orgánom.

Štvrtá lunárna fáza – dospelosť

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí:

Blíženci ovplyvňujú pľúca, priedušky, dych, ramená a ruky. Položme si pravú dlaň na ľavý chrbát ruky, roztiahnime prsty a vzájomne ich prepleťme. Trime osemkrát hore a dole. Potom ruky vymeňme.

Buďme k sebe láskaví.

Narovnajme sa, bude sa nám lepšie dýchať. Pri zlom dýchaní strácajú priedušky, svaly hrudníka a brucha a predovšetkým bránice svoju pohyblivosť a nedostatočne sa prevetrávajú. V pľúcach tak zostávajú zvyšky plynov, ktoré pôsobia chronickú otravu tela a nedostatočne sa okysličuje krv.

Mesiac záhradníkom:

Zberajte úrodu. Vysaďte cibuľoviny a ruže. Vyryjte a uložte chúlostivé cibuľnaté a hľuznaté rastliny – hlavne begónie. Georgíny môžete nechať až do prvého mrazu, kým ich listy a stonky sčernejú. Prevzdušnite pôdu – podporíte rast koreňov v budúcom roku. Okrasné traviny nezrezávajte, až v predjarí budúceho roka.

Čajový koncentrát na priedušky a pľúca

Ide o koncentrovaný bylinný čaj vyrábaný unikátnou technológiou, pri ktorej sa niekoľko hodín lúhujú byliny pod tlakom vodnou parou. Koncentrovaný vodný výluh je zahustený jablčným koncentrátom. Je vhodný pri ochoreniach priedušiek a pľúc, na podporu a regeneráciu priedušiek a pľúc po prekonaných ochoreniach. Neobsahuje cukor, ani chemické a konzervačné látky vrátane alkoholu. Vďaka jablčnému koncentrátu vynikajúco chutí a u detí je veľmi obľúbený. Je vhodný aj pre malé deti, diabetikov a vegetariánov.

„Odmietame tých, ktorí nás milujú, a milujeme tých, ktorí nás odmietajú.“ (Seneca)

09.10.2017 03:44 vstupuje Mesiac do znamenia Blíženci a jeho vplyv potrvá do 11.10.2017 a 05:37.

Foto: pixabay – makunin; Goa Art
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; Lunárny kalendár Krásnej panej, Jednoduchý život e-shop