ZDRAVIE PODĽA MESIACA OD 10.09.- 11.09.2017?

Obrňme sa trpezlivosťou a pripravme sa na prudké zmeny počasia. Dôverujme tomu, čo nám signalizujú naše zmyslové orgány. Vnímajme intenzívne vôňu, farbu a chuť jedla. To čo je dobré pre nás, nemusí byť dobré pre iných.  

Tretia lunárna fáza – dospelosť

Býk v septembri nemá rád rýchle a nečakané rozhodovanie. Po letných radovánkach sa púšťame do práce, ktorá vyžaduje trpezlivosť. Budeme prekvapení, ako perfektne ju zvládneme, keď sa posilníme pevnou vôľou a obrníme sa proti prípadným problémom a ťažkostiam.

Ak nebudeme mať chuť a silu venovať sa práci, resp. škole, budeme sa cítiť ohrození a náchylní na konflikty všetkého druhu. Aj množstvo banálnych infekčných ochorení si môžeme privolať sami len z toho dôvodu, že sa nám do niečoho jednoducho nechce.

Prudké zmeny počasia, môžu byť príčinou mimoriadne škodlivých vplyvov na oblasť hrdla, mandlí a hlasiviek. Najmä deti treba pripraviť na zmeny počasia, aby do školy odchádzali vhodne oblečené a s fľašou čaju.

JEDENIE OČAMI, NOSOM A JAZYKOM

Dôverujme tomu, čo nám signalizujú naše zmyslové orgány. Počúvajme hudbu v jedle, pozorujme farbu, preciťujme arómu, pokojne vychutnávajme. Prirodzená farba, vôňa a chuť musí rozhodovať o tom, čo môže a čo nemôže vojsť do nášho tela.

Zaobchádzajme s potravinami ako so živým tvorom, ktorý žil, aby nám slúžil. Vynechajme umelé zosilňovače chuti, hotové jedlá plné konzervačných látok, pochutín a farbív. Na dochutenie používajme čerstvé bylinky a koreniny. Dávkujme ich s láskou a s mierou. Varme v kvalitných hrncoch, miešajme drevenými vareškami a nenechávajme v jedle kovové príbory.

Dôverujme svojmu citu, ak chceme odhaliť, čo nám v ktorom okamihu osoží a čo radšej odmietneme. Rozlúčme sa s presvedčením, že existuje vždy len niečo čo je dobré, alebo čo vždy pomáha. To čo nám hovorí cit, naša intuícia, sa nedá nikdy zovšeobecniť. To čo je dobré pre nás, nikdy nemusí byť dobré pre iných, aj keď to budú naše vlastné deti.

 Poznávacia sada korenia z ekologického poľnohospodárstva na polievky, mäso, ryby a kompóty

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí:

Býk ovplyvňuje krk, mandle, čuch, chuť, tylo a ramená. Posilňuje čuchové ústrojenstvo, zatvorme oči a ovoniavajme rôzne predmety, vnímajme vôňu pri kúpeli alebo jedle. Človek bežne rozozná štyritisíc vôní.

Zjedzme vňaťku petržlenu – je mimoriadne bohatá na železo a vitamín C, má ho viac ako pomaranč. Upokojuje ďasná, podporuje odvodňovanie, a tak pomáha odplavovať škodlivé látky. Potláča zápach z úst, predovšetkým po cesnaku.

Mesiac záhradníkom:

Zberajte a uskladňujte koreňovú zeleninu. Kopte jamy, pre jesennú výsadbu ovocných stromov, pripravte koly a úväzky. Stále plejte, aby sa burina nemohla vysemeniť. Kvitnúca burina ani rastliny so semenami na kompost nepatria, pretože neskôr pri hnojení zaplevelia záhon. Ak nemáte inú možnosť, sparte ich predtým vriacou vodou.

„Láska je ako mesiac: keď nerastie, zmenšuje sa.“ (Valéry)

10.09.2017 o 18:22 vstupuje Mesiac do znamenia Býk a jeho vplyv potrvá do 11.09.2017 a 21:28.

Foto: pixabay – pexels; Goa Art
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; G.P.Malachov – Zdravie podľa biorytmov Luny; Petra Neomillnerová – Magický zverokruh