ZDRAVIE PODĽA MESIACA OD 09.12.- 11.12.2017

Chcete sa mať lepšie? Stará mama poradí. Mesiac v znamení Panny sa snaží, aby deň prebiehal mierumilovne. Každý krok starostlivo plánujte do posledného detailu. Môžete sa venovať veciam, ktoré ste odkladali a tešiť sa z toho, že ste ukončili aj nudné veci.

Štvrtá lunárna fáza – Posledná štvrť – staroba

Panna v decembri prináša krásny, láskou a pohodou naplnený čas. Nenápadne vchádza do príbytkov, sadá si aj za váš stôl a vstupuje do vašich sŕdc. Dni Panny vypĺňa vytrvalá snaha na dosiahnutie predsavzatí. Využite predvianočný čas, keď spájanie je dôležitejšie ako rozchádzanie.

Podobne ako po minulé dni, aj teraz je potrebné predchádzať zbytočnému preťaženiu tráviacich orgánov. Môže narobiť vážne starosti. Oplatí sa venovať starostlivosti o seba a využiť priaznivý vplyv mesačného pôsobenia pre získanie krásy už niekoľko dní pred Vianocami.

Pomôžu vám bylinky, ktoré nielenže odstránia únavu a uvoľnia napätie, ale aj zmiernia vrásky a ošetria akné dospievajúcich. Aromaterapia s tichou hudbou, pri plamienku blikotajúcej sviečky zmierni nervozitu predvianočného zhonu.

Z MÚDROSTI STAREJ MAMY

„Keď si ženuška počína ako kredenc, ktorú muž nájde zakaždým na rovnakom mieste, tak sa k nej ako ku kredenci začne správať. Človek sa má stále na niečo tešiť.“

Chcete sa mať lepšie?

  • Straste zo seba zbytočné veci a sústreďte svoju pozornosť hlavne na to, čo robíte teraz!
  • Skúmajte dôkladne svoje zamestnanie a snažte sa uplatniť v ňom svoje najlepšie schopnosti!
  • Vytýčte si životný cieľ a usilujte sa, aby ste uskutočnili svoje zámery!

(Zlatá pokladnica dobrých rád z roku 1937)

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí, že:

Panna ovplyvňuje pankreas, tenké a hrubé črevo, trávenie. Ráno vypite pohár odstátej vody. V decembri radí čínska medicína posilňovať hrubé črevo. Liekom pre hrubé črevo je ľanové semienko, balzamom kvasená zelenina a kyslomliečne výrobky, ktoré obsahujú vápnik.

Vápnik chráni pred polypmi hrubého čreva, z ktorých sa najčastejšie vyvíjajú zhubné nádory. Zaťahujte brucho, spevníte brušné svaly a povzbudíte činnosť čriev.

MESIAC ZÁHRADNÍKOM

Rastliny v nádobách, ktoré zostávajú vonku, prikryte čečinou a kvetináče obaľte jutou. Vo veľkých mrazoch by mohli vymrznúť, pretože koreňový systém rastlín je v nádobách menej chránený ako v pôde.

Ideálna ochrana proti mrazu je vyhĺbiť na prázdnych záhonoch jamy a uložiť do nich celé kvetináče aj s rastlinou. Prikryte silnou mulčovacou vrstvou korene bobuľovín, ideálne je pazderie. Kmene stromov zabaľte do pletiva alebo rohože, ochránite ich pred ohryzovaním zverou.

Ľanové semená pre dobré trávenie

Ľanové semeno obsahuje vzácny sliz. Využíva sa proti zápche, na zvýšenie činnosti čriev. Lieči zápal žalúdka, žalúdočných vredov. Predstavuje aj prevenciu rakovinového ochorenia žalúdka. Vhodný je aj pri zápale priedušiek a močových ciest.

„Jedno zhnité zrnko skazí celý strapec.“ (Asýrske príslovie)

08.12.2017 00:08 vstupuje Mesiac do znamenia Panna a jeho vplyv potrvá do 11.12.2017 a 06:00.

Foto: pixabay – terimakasih0; Goa Art
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; Lunárny kalendár Krásnej panej, Jednoduchý život e-shop