ZDRAVIE PODĽA MESIACA OD 06.09.- 07.09.2017?

Rozumnú životosprávu vštepujme už deťom odmalička. Spln je najvhodnejšie obdobie pre kúzla a podporuje jasnovidecké schopnosti. Ale pozor, narastá podráždenosť, netrpezlivosť a netolerantnosť. Ak držíme pôst počas splnu, skúsme vývar zo zeleniny, pôsobí zásadito a zabraňuje prekysleniu organizmu.

Tretia lunárna fáza – Spln – dospelosť

Spln v Rybách sa dožaduje nehy a romantiky, ale pozor, chýba nám odhad reality. Každodenný stereotyp nás núti unikať do snenia, alkohol a iné návykové látky sa stávajú pokušiteľmi na útek z reality.

Pokiaľ chceme privolať lásku, nakvapkajme na sýto ružovú sviečku niekoľko kvapiek ružového oleja a zapáľme ju presne v okamihu astronomického splnu. Pre privolanie priateľstva zapáľme sviečku svetlo ružovú.

Jedným z rituálnych obradov, je chytenie Luny do misy. Posaďme alebo postavme sa v noci do mesačného svetla počas splnu. Naplňme misu čistou vodou a zrkadlom usmernime svetlo do misy. Pripravme sa na intenzívny zážitok, lunárna sila je v túto chvíľu veľmi viditeľná.

MESIAC V RYBÁCH V SEPTEMBRI

Ryby prichádzajú s končiacim letom keď nadvláda horúcich dní je nenávratne za nami. Je po prázdninách, deti si oddýchli od školy, troška od rodičov a po dvoch mesiacoch sa opäť tešia všetci na všetkých. Je tu čas prípravy šarkanov a posledných úprav v záhradke. Vymaľovaná príroda, nás chce aspoň farbami udržať v ilúzii tepla. 🙂

Nech už prežívame príchod vlády Rýb akokoľvek, prichádzajú v čase splnu, keď narastá podráždenosť, netrpezlivosť a netolerantnosť. Nenechajme sa ovplyvniť, a aj keď sa dni krátia, ešte sú dosť dlhé na to, aby sme si oddýchli v prírode napríklad zberom jesenných húb, ktoré bývajú najzdravšie a pekne voňajú.

K nepostrádateľnej súčasti života patrí rozumná životospráva. Vštepujme ju už deťom odmalička, aby sa jej zásady stali súčasťou ich života. Šetrenie nôh by malo byť samozrejmosťou nielen v čase Rýb. Večer si precvičme niekoľko cvikov na prekrvenie nôh a posaďme sa v príjemnom šere končiaceho dňa. Ak nebudú mraky, noc bude ako deň, presvetlená, krásna a čarovná.

Výborná a zdravá náhrada cukru v podobe Agátového medu

Lunárny kalendár Krásnej panej hovorí:

Ryby ovplyvňujú chodidlá, chôdzu a lymfatický systém. Urobme si kúpeľ nôh a masáž chodidiel. Povyťahujme každý prst na nohe, pohybujme nimi, masírujme chodidlá. Všetky vnútorné orgány sú spojené meridiánovými dráhami, ktoré končia na chodidlách.

Ak držíme pôst, skúsme vývar zo zeleniny, pôsobí zásadito a zabraňuje prekysleniu organizmu. Rovnováha zásad a kyselín aktivuje činnosť pečene a spaľovanie tukov. Pime zelený čaj, je preukázaným antioxidantom a povzbudzuje metabolizmus.

Mesiac záhradníkom:

6. spln – prihnojte na tvorbu listov. Zberajte byliny a huby. Polievajte rastliny. 7. na prázdne záhony vysejte zelené hnojenie. Nezberajte ani neuskladňujte úrodu.

„Láska je začiatkom všetkých veľkých činov.“ (Kollár)

05.09.2017 o 07:28 vstupuje Mesiac do znamenia Ryby a jeho vplyv potrvá do 07.09.2017 a 14:00.

Foto: pixabay, Goa Art
Zdroje:  Zuzana Hudecová – Mesiac, kompas zdravia; G.P.Malachov – Zdravie podľa biorytmov Luny; Petra Neomillnerová – Magický zverokruh